Reklama

To będzie wyjątkowa Droga Krzyżowa. Nie tylko w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wierni z trzech parafii w Gostyniu, z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, a także z parafii sąsiednich będą mieli okazję w tym roku uczestniczyć w wyjątkowej miejskiej Drodze Krzyżowej. Dokąd zastanie zaniesiony krzyż?

Reklama

Miejska Droga Krzyżowa Gostyń - Święta Góra w tym roku wyjątkowa

Wierni będą wspominać mękę, śmierć i złożenie do grobu Jezusa z Nazaretu. Modlitwa będzie połączona z rozważaniami o św. Janie Pawle II.
W tym roku Droga Krzyżowa będzie miała szczególny charakter jeszcze z innego względu – wierni będą udawali się w kierunku obwodnicy DW 434 dla Gostynia, dokąd będzie niesiony krzyż. Zostanie on ustawiony obok ronda obwodnicy, przy węźle Piaski. Krzyż został ufundowany przez Cech Rzemiosł Różnych oraz Nadleśnictwo Piaski. Główni organizatorzy – Klasztor Księży Filipinów oraz dziekan dekanatu gostyńskiego, ks. Grzegorz Robaczyk (proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu) zachęca do wzięcia udziału i wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa rozpocznie się w najbliższy piątek, 31 marca o godz. 19.00,  przed bazyliką na Świętej Górze. 

Drogi Krzyżowe ulicami miast w gostyńskim. Gdzie i kiedy?

W Poniecu 
Droga Krzyżowa ulicami miasta wyruszy w piątek 31 marca po mszy świętej o godz. 18.00. Planowana trasa : Fara – Kościelna – Rynek – Respondka – Szkolna – Focha – Rynek – Kościelna – Fara.  

W Pępowie
Parafialna Droga Krzyżowa, Misterium Męki Pańskiej, ulicami Pępowa odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

W Pogorzeli 

Proboszcz parafii pw. Michała Archanioła w Pogotrzeli 31 marca zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które zostanie zaprezentowane w formie plenerowego przedstawienia. Rozpocznie się ono w kościele w Pogorzeli o godz. 19.30 a zakończy na pogorzelskim rynku. W przedstawieniu weźmie udział około 50 aktorów (miejscowych parafian), którzy wcielą się w postaci z Męki Pańskiej. 

W Krobi

Trasa Drogi Krzyżowej musiała zostać nieco zmieniona ze względu na prace na krobskim rynku. Proboszcz krobskiej parafii zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami miasta – w piątek o godz. 19.30.
Ze względu na prace budowlane na rynku:

  • rozpoczęcie nabożeństwa przy krzyżu na ul. Kobylińskiej
  • zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II przed kościołem parafialnym
Krzyż na trasie poniesie młodzież przygotowująca się do bierzmowania a rozważania poprowadzą animatorzy zaangażowani w przygotowanie tej młodzieży.
Mile widziani wszyscy parafianie. Organizatorzy proszą o atmosferę modlitwy i zachowanie bezpieczeństwa. Wskazane odblaski i latarki oraz ciepłe ubranie. Strażacy będą pomagali w przemarszu, będą kierowali ruchem. Główną intencją tej modlitwy jest prośba do Boga o opamiętanie dla tych, którzy fałszywie atakują i poniżają osobę i dziedzictwo  św. Jana Pawła II, o zachowanie naszej żywej wiary, o wierność Bogu, krzyżowi i Ewangelii.

W Borku Wlkp.

W boreckiej parafii Droga Krzyżowa ulicami miasta nie będzie przygotowywana, za to planowane jest szczególne nabożeństwo z rozważaniami Męki Pańskiej w Wielki Piątek (7.03.2023) o godz. 15.00.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy