Reklama

Ten market jest tam potrzebny. Otwarto nowy sklep Netto w Gostyniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyń, ul. Leszczyńska 5 - to adres nowego sklepu Netto. Otwarcie na miejscu dawnego marketu Tesco nastąpiło dziś rano. O godz. 8.00, po przemówieniu kierownika regionu, wpuszczono na teren sklepu grupę pierwszych klientów.

Reklama

- O proszę, czerwony dywan dla nas rozłożyli - żartowali mieszkańcy, wchodzący do nowego sklepu sieci Netto Polska. Ale tak było dziś rano - klientów przed sklepem powitał kierownik regionu, po czym mogli oni wejść na teren sklepu. 

Dziś było krótkie przemówienie, powitanie nowych klientów z Gostynia i okolic i przeciecie wstęgi. Ale zaplanowano, że otwarcie nowego marketu Netto w Gostyniu będzie trwało trzy dni - do czwartku do soboty (14-16 października). To głównie ze względu na osoby pracujące.

- Wiemy, że część klientów dziś nie mogła pojawić się na otwarciu. Oprócz tego, że zaplanowaliśmy promocje i specjalne atrakcje, związane z uruchomieniem nowego sklepu na trzy dni, to w sobotę dodatkowo szereg atrakcji będzie odbywało się przy sklepie. Przygotowano loterię z nagrodami, czyli „Koło Szczęścia” - będzie można zakręcić kołem i odebrać wylosowany zestaw gadżetów. Zaplanowaliśmy też konkursy i dodatkowe atrakcje dla dzieci: malowanie z nagrodami. To wszystko w atmosferze celebrowania, z muzyką. Zapraszamy mieszkańców z rodzinami. Warto się pojawić, bo oprócz wyjątkowych skorzystać i zgarnąć darmowe praktyczne gadżety - zachęca Patrycja Kamińska z biura prasowego Netto Polska. 

W nowym markecie zatrudnionych jest 15 osób. Wszyscy pracownicy sklepu Netto to byli pracownicy dawnego sklepu Tesco. Całkowita powierzchnia sprzedażowa obiektu wynosi 2000 m kw., z czego sala sprzedaży Netto zajmuje ok. 1000 m kw. Dla osób, robiących zakupy w nowym sklepie przeznaczono 4 kasy, brakuje kas samoobsługowych. Czy właściciel sieci Netto Polska myśli o ich instalacji. 

- Zaczęliśmy wdrażać kasy samoobsługowe w naszych sklepach, ale trudno mi powiedzieć, czy to akurat dotyczy  Gostynia. Projekt jest w początkowej fazie realizacji. Wystartowaliśmy w sierpniu z montażem kas samoobsługowych i zaplanowaliśmy, że w ciągu pół roku zostaną one otwarte w 50 sklepach. Naturalnie taka jest też potrzeba rynku, idziemy za głosem naszych klientów, więc jak najbardziej przekażę te wnioski od strony gostyńskich klientów do osób odpowiedzialnych za projekt - deklarowała Patrycja Kamińska, rzecznik prasowy Netto Polska.

Obok wejścia do sklepu Netto zamontowane są rozsuwane drzwi, prowadzące do pozostałej części obiektu. Wciąż trwają tam prace wykończeniowe. Jak ona zostanie wykorzystana? Najprawdopodobniej zostanie wydzierżawiona zainteresowanemu najemcy.

- Plany w tym zakresie nie zostały jeszcze potwierdzone, dlatego nie możemy w tym momencie udzielić informacji na ten temat - taką odpowiedź otrzymaliśmy z biura prasowego Netto Polska. Prawdopodobnie powstanie tam pawilon Jysk - takie nieoficjalne informacje otrzymaliśmy od pracujących przy wykończeniach drugiej części obiektu po Tesco. 

Sklep Netto w Gostyniu będzie funkcjonował w standardowych godzinach pracy placówek Netto, tj. od 6 do 22. Klienci wychodzący dziś z marketu zastanawiali się, czy będzie czynny również w niedziele niehandlowe. Jak udało nam się ustalić, w sklepie w Gostyniu w niedziele niehandlowe i święta zakupów nie będzie można zrobić.

- Część naszych sklepów jest czynna w niedziele niehandlowe z uwagi na status placówki pocztowej i współpracy z firmą Inpost. Obecnie Netto Polska ma 99 takich sklepów, ale  ten w Gostyniu nie jest na liście punktów, objętych otwarciami niedzielnymi - poinformowała Patrycja Kamińska, rzecznik prasowy Netto Polska. 

Podjeżdżający na ul. Leszczyńską kierowcy nie będą mogli skorzystać również ze stacji paliw, która kiedyś należała do sieci Tesco.

- Nie będziemy rozwijać tej gałęzi biznesu. Stacje paliw, które Salling Group - właściciel Netto - przejął od sieci Tesco są ustawiczne zamykane - dodała Patrycja Kamińska.

Klienci odwiedzający dziś nowy sklep Netto byli zgodni co do tego, że tak duży punkt handlowy był potrzebny przy ul. Leszczyńskiej, obok osiedla Tysiąclecia w Gostyniu Młodzi ludzie przyjechali specjalnie na otwarcie, aby zobaczyć, jak wygląda sklep, co oferuje klientom.

- Jest w porządku, ceny są w miarę przystępne. W Netto na Placu Karola Marcinkowskiego jest bałagan, a w tym na razie jest porządek. Zobaczymy, czy tymczasowo - stwierdzili.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy