Reklama

Szlak „Śladami historii…” wiedzie za miasto

Opublikowano:
Autor:

Szlak „Śladami historii…” wiedzie za miasto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Niespełna 12 000 zł kosztowało postawienie trzech tablic na historycznym szlaku, jakie - w połowie listopada - pojawiły się poza Gostyniem. Chodzi o gostyński szlak „Śladami historii…” To projekt, polegający na sukcesywnym znakowaniu obiektów i miejsc, które odegrały istotną rolę w historii miasta i ziemi gostyńskiej.

Dotychczas stawiano tablice w mieście, ale w czwartek 15 listopada 2018 r. pojawiły się trzy pierwsze tablice poza Gostyniem – w Czachorowie, Kunowie i w Starym Gostyniu. Pierwsze cztery tablice zainstalowane zostały tuż przed końcem roku 2012. Kolejne pojawiły się w latach 2013-2016. Realizowany etapami projekt służy zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Znakowane są miejsca i obiekty, o których wiedza historyczna nie zawsze jest powszechnie znana, choć były (lub nadal są) świadkami ważnych wydarzeń dla miasta i regionu. Partnerem w realizacji projektu jest Muzeum w Gostyniu.

Oprócz krótkiego tekstu i jego tłumaczeń na języki angielski i niemiecki, na każdej tablicy znajduje się schematyczny plan najbliższej okolicy oraz graficzna prezentacja dawnego wizerunku opisywanego miejsca lub obiektu. Autorem tekstów jest Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum. Z kolei rysunki wykonał Marek Ratajczyk.

Prace dokumentacyjne, konstrukcyjne i budowlane zrealizowało Studio Reklamy JAG ze Śremu. Za pomocą zlokalizowanego u dołu każdej planszy kodu QR, posiadacze urządzeń mobilnych mogą szybko uzyskać dostęp do informacji zawartych w serwisie internetowym (it.gostyn.pl), który jest systematycznie rozbudowywany. Gostyński szlak „Śladami historii…” składa się obecnie z 23 tablic.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE