Reklama

Święty Florian w końcu na swoim miejscu

Opublikowano: 30 stycznia 2021 07:05
Autor: Anna Twardowska | Zdjęcie: Ł. Szolc

Remiza w Siedlcu | foto Ł. Szolc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Długo czekaliśmy na te remonty, ale w końcu się doczekaliśmy - mówi Mirosław Stachowiak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu. Wraz z końcem 2020 roku w remizie zakończono drugi etap remontów.

Reklama

Pierwsze prace rozpoczęto w 2019 roku. Wtedy powstało nowe zaplecze socjalne z szafą na sprzęt oraz część łazienkowa z ubikacją, prysznicem i umywalką. Ponadto odnowiono ściany, a w miejsce starych grzejników zamontowano nagrzewnicę. Jak mówił wtedy prezes OSP - remiza powstała w 1974 roku i 45 lat nie była modernizowana.

W ubiegłym roku udało się przeprowadzić dalsze remonty. Skupiono się na wyglądzie zewnętrznym budynku. Odmalowano elewację, bramy, naprawiono część dachu, zamontowano figurę św. Floriana, która od lat czekała na ten moment.

- Święty Florian znalazł swoje miejsce. Wcześniej tej kapliczki nie montowaliśmy, bo jak to? Na zniszczonym murze miała wisieć? Cały czas czekaliśmy na remont – mówi Mirosław Stachowiak.

Drobne prace trwały jeszcze w ostatnich dniach 2020 roku.

- Tak to już jest, że w tym czasie udaje się „wyskrobać” jakieś pieniądze – dopowiada prezes.

Strażacy patrzą z nadzieją także na rok bieżący. Już przyjemniej jest im się spotykać i działać.

- Jest całkiem milej i inaczej. Przyszła na nas kolejka i się dzieje. Dziękujemy za przychylność panu Andrzejowi Małeckiemu - powiatowemu prezesowi związku OSP i wójtowi Grzegorzowi Matuszakowi - podsumowuje prezes.

Remiza w Siedlcu jest jedną z większych w gm. Pępowo. Jak mówi Grzegorz Wabiński, zastępca wójta, najpilniejsze prace zostały już tam wykonane, ale to nie koniec zmian.

- Większy remont przewidujemy jeszcze obok, w domu strażaka. Chodzi o naprawę dachu, remont w środku, przebudowę pomieszczeń: kuchni, ubikacji, szatni. Sala też jest do remontu, a na końcu elewacja - zapowiada.

Te plany dotyczą najprawdopodobniej kolejnych dwóch lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

    Miki

    Czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy... Jakby zakasali rękawy to mogli wspólnymi siłami coś zrobić. Ale po co? Lepiej czekać na gotowe. Poza tym tam jest jeszcze straż? Ktoś tam działa? Trochę szkoda tych pieniędzy.