Sukces wędkarzy Karpika

Sukces wędkarzy Karpika - Zdjęcie główne

Wiadomości

Wiesław Borowczyk i Grzegorz Woźniak z Klubu Karpiowego „Karpik” w Borku Wielkopolskim zajęli trzecie miejsce w Karpiowych Mistrzostwach Polski, które rozegrano na Wyrobisku „Staropolanka” w Zdzieszowicach, woj. opolskie. Do finału Polish Carp Masters (19-23.09) zakwalifikowali się jako laureaci „Jeżewskiego Karpiowania” – zawodów ujętych w kalendarzu krajowych eliminacji. „Staropolanka”, o powierzchni 45 ha i ze średnią głębokością 2 m, okazała się trudną wodą. – Potwierdza to końcowa klasyfikacja, gdyż na 30 startujących par tylko 8 miało ryby – wyjaśnił Wiesław Borowczyk. Reprezentantom „Karpika” na wylosowanym stanowisku również długo szło jak bez haczyka. Przed ostatnią nocką zmienili położenie zestawów. – Poskutkowało, bo około północy wyjęliśmy karpia o masie prawie siedem kilo. Obiecujące branie mieliśmy również krótko przed zakończeniem zawodów, ale przegraliśmy z rybą – wyznał partner Grzegorza. Wyłowiony wcześniej karp (6,910 kg) zapewnił jednak miejsce na podium, honorowane sportowymi trofeami i kosztownym zestawem nagród rzeczowych. Imponującym wynikiem 39,870 kg zwyciężył zespół gospodarzy: Mirosław Hankus i Jerzy Ryncarz, który otrzymał także laury za największego karpia:15,920 kg. (CW/fot.W.Borowczyk)