Reklama

Strażacy ochotnicy z gmin Borek i Pogorzela się cieszą. Dostaną pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Promesy na łączną kwotę blisko 60 tys. zł rozdawał w Borku Wlkp. minister Jan Dziedziczak. Wizytacja w jednostce ochotniczej straży pożarnej odbyła się w piątek, 8 października.

Mogą cieszyć się strażacy ochotnicy z jednostek z gminy Borek Wlkp., a także z Pogorzeli i gmin sąsiednich. Druhowie skorzystali na dofinansowaniu w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2020 r. część 2. - Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek OSP „Mały Strażak”. Maksymalna wysokość dotacji dla jednostki wynosiła 25 000 złotych. Strażacy wnioskowali o środki na zakup sprzętu do działań ratowniczo-gaśniczych, ale też na zakup wyposażenia ochrony osobistej, jak umundurowanie specjalne, hełmy, buty, czy rękawice. Kwota alokacji do dofinansowania w formie dotacji wynosiła 1 500 000  zł. Są to łącznie środki NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Poznaniu.

W siedzibie jednostki OSP w Karolewie, podczas wizytacji poseł PiS Jan Dziedziczak  w miniony piątek dokonał przeglądu jednostki - wyposażenia oraz sprzętu. Odbyło się też uroczyste przekazanie promes jednostkom ochotniczych straży pożarnych z Borku Wlkp., Karolewa i Pogorzeli. 

Promesy prezesom OSP wręczali minister Jan Dziedziczak, z-ca komendanta wojewódzkiego PSP z Poznania - bryg. Robert Natunewicz oraz komendant powiatowy PSP w Gostyniu - bryg. Tomasz Banaszak. Później poseł Dziedziczak dokonał przeglądu jednostki OSP w Karolewie oraz sprzętu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej od lat przeprowadza konkurs na dodatkowe środki, które poprawiają byt ochotniczych straży pożarnych. W tym roku - jak informowali przedstawiciele Funduszu - ostateczna decyzja odnośnie tego, komu przydzielona zostanie dotacja na sprzęt, należała do komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. To on po otrzymaniu listy prawidłowo przygotowanych projektów w ramach konkursu, zatwierdzał, które jednostki otrzymały niezbędne dofinansowanie.

Z terenu powiatu gostyńskiego wsparcie finansowe trafi do kilku jednostek OSP:

  • OSP w Karolewie otrzyma kwotę 19.000 zł
  • OSP w Borku Wlkp. otrzyma wsparcie w kwocie 20.000 zł
  • OSP w Pogorzeli dostanie dofinansowanie na 20.000 zł
Przyznane środki będę wykorzystane głównie na zakup ubrań specjalnych, które pozwolą ochotnikom na podjęcie bezpiecznych działań podczas usuwania skutków katastrof naturalnych.

OSP Borek Wlkp. dofinansowanie przeznaczy na zakup ubrań specjalnych, pozwalających na podjęcie bezpiecznych działań podczas usuwania skutków katastrof naturalnych Jednostka OSP w Pogorzeli za otrzymane środki kupi 6 kompletów ubrań specjalnych dla swoich druhów. Z kolei jednostka OSP w Karolewie dofinansowanie przeznaczy na zakup ubrań specjalnych dla swoich strażaków.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy