Reklama

„Sołtys nie powinien rządzić sam”. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa Tworzymirek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Gostyniu

„Sołtys nie powinien rządzić sam”. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa Tworzymirek - Zdjęcie główne

Gmina Gostyń. Nowym sołtysem Tworzymirek został Kamil Majchrzak | foto Urząd Miejski w Gostyniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze śmiercią długoletniego sołtysa Tworzymirek Czesława Frąckowiaka, w poniedziałek 19 lipca 2021 r. odbyły się wybory sołtysa. Decyzją mieszkańców nowym sołtysem wsi został Kamil Majchrzak.

Reklama

W maju społeczność Tworzymirek, niewielkiej wsi w gminie Gostyń, pożegnała Czesława Frąckowiaka - był gospodarzem wioski z najdłuższym stażem w gminie. Funkcję sołtysa pełnił nieprzerwanie od początku 1972 roku - SZCZEGÓŁY TUTAJ.

Odejście gospodarza wioski przed upływem kadencji sprawiło, że konieczne było rozpisanie przedterminowych wyborów. Te odbyły się „w plenerze”, na terenie przy świetlicy wiejskiej w Tworzymirkach. W wyborach wzięło udział 39 osób ze 116 uprawionych do głosowania. Na spotkaniu wyborczym padło kilka nazwisk kandydatów na sołtysa, ostatecznie mieszkańcy Tworzymirek wybierali sołtysa spośród 2 zgłoszonych wcześniej.
O mandat gospodarza wioski ubiegali się Kamil Majchrzak i Piotr Dziubała. Oddano 38 głosów ważnych, 1 głos nieważny. 

Kamil Majchrzak otrzymał większość, bo 23 głosy obecnych na spotkaniu i tym sposobem przejął pałeczkę po Czesławie Frąckowiaku.

- Ciężko będzie mi dorównać stażem na stanowisku sołtysa do poprzednika. Na razie nie mam takich zamiarów. Życie pokaże, jak to będzie - przyznał nowo wybrany sołtys. 

Jak powiedział - był zaskoczony decyzją mieszkańców, nie spodziewał się, że większość osób, obdarzy go zaufaniem i ostatecznie odda na niego głos.

- Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, nie byłem przygotowany. Nie z tą myślą szedłem na zebranie - zdradził Kamil Majchrzak. 

Tabliczki z napisem „sołtys” na posesji jeszcze nie ma, ale pewne plany związane z życiem wioski owszem.

- Dość dużo w Tworzymirkach do tej pory zrealizowano, poprzednik dbał o wieś, o społeczność. Ale jeszcze coś pozostało do zrobienia  - wstępnie myślałem o tym, żeby uatrakcyjnić nasz plac zabaw, montując kosze do piłki koszykowej - powiedział nowy sołtys. - Na pewno będę się konsultował z mieszkańcami. Zdaję sobie sprawę, że sołtys nie powinien rządzić sam, że powinien słuchać społeczności - dodał.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy