reklama

Skażona woda w gminie Borek. Mieszkańcy nie mogą jej pić prosto z kranu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Skażona woda w gminie Borek. Mieszkańcy nie mogą jej pić prosto z kranu - Zdjęcie główne

Mieszkańcy gminy Borek Wlkp. nie mogą pić wody prosto z kranu | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMamy upały, a tu coś takiego... Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Borek, a także większej części Borku Wlkp. nie powinni pić wody prosto z kranu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, że nadaje się ona do celów spożywczych, ale po przegotowaniu.
reklama

Komunikat o skażeniu bakteriami, jaki wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyniu dotyczy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, z wodociągu publicznego w Koszkowie, gm. Borek Wlkp. Wodociągiem zarządza spółka Borecki Zakład Wodociagów i Kanalizacji.

- Prowadzimy urzędowe badania. W trakcie tego typu standardowych działań okazało się, że woda z tego ujęcia odbiega od wymagań. Można ją pić po przegotowaniu. Nadaje się do celów spożywczych, ale po przegotowaniu, a nie bezpośrednio z kranu - wyjaśnia Michał Ostrowski, dyrektor gostyńskiego sanepidu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu dodaje, że wyniki przeprowadzonych badań wskazują, iż jakość wody uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia. Natomiast woda  może  być  używana do celów sanitarnych.

reklama

Do zaleceń powinni dostosować się mieszkańcy Koszkowa, Grodnicy, Trzecianowa, Ustronia, Strumian, a także Lisiej Góry oraz Borku Wlkp. - z wyłączeniem ul. Zdzieskiej i Ridy. 

- Woda w Koszkowie odbiega od wymagań, które są zgodne z rozporządzeniem. W związku z tym wydaliśmy taki komunikat. Zobowiązaliśmy jednocześnie firmę, żeby naprawiła wodociąg, a raczej doprowadziła go do właściwego stanu, przedłożyła nam badania i na podstawie tego wydamy nowy komunikat o tym czy woda - po zmianach - spełnia wymagania. Takie są rutynowe stałe postępowania w przypadku działań sanepidu - wyjaśnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu.

reklama

Zakład wodociągów, działający na terenie gminy Borek jest zobowiązany doprowadzić wodę do właściwego stanu w jak najszybszym czasie. Aktualnie trwają prace, zgodnie z procedurami wewnętrznymi, które mają na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyniu uprzedza mieszkańców, że z uwagi  na  prowadzoną  dezynfekcję może nastąpić  pogorszenie  smaku  i  zapachu wody. Powód? Zwiększona  zawartość  chloru  w wodzie.  

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama