Reklama

Serdecznie dobrzy ludzie. Przyznano Edmundy 2017

Opublikowano:
Autor:

Serdecznie dobrzy ludzie. Przyznano Edmundy 2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ewa Nawrocka, Piekarnia Romana Ciążyńskiego, OSP Piaski i Wojciech Czemplik - to tegoroczni laureaci Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego Edmundy 2017.

Na początku grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

- Ten dzień powstał po to, abyśmy mogli świętować i podziwiać poświecenie, trud i zaangażowanie tych wszystkich ludzi, którzy poświęcają swój czas na to, żeby pomagać innym - podkreślała Ewa Misiaczyk ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

To właśnie samorząd powiatowy od pięciu lat organizuje konkurs na Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego - „Edmund 2017”. W tej edycji do wyróżnienia nominowano 20 osób i instytucji - bezinteresownych, pomocnych i pracujących na rzecz dobra wspólnego. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: wolontariat indywidualny, grupowy, młodzieżowy, i biznes społecznie odpowiedzialny.

- Dzięki wam powiat gostyński jest bogatszy, dzięki wam prawdziwie tworzy się obraz społeczeństwa obywatelskiego. Hollywood ma swoje Oskary, bo ma dobre filmy, Polska ma swoje Fryderyki, bo ma dobrą muzykę, a powiat gostyński ma swoje Edmundy, dlatego, że ma serdecznie dobrych ludzi - mówił starosta Robert Marcinkowski podczas uroczystej gali.

 

Podkreślał, że podczas konkursu uhonorowani są ci najbardziej zasłużeni, ale tak naprawdę na tę nagrodę zasługują wszyscy, którzy funkcjonują w społeczeństwie i dają odrobinę siebie dla innych.

 

- Państwo są Edmundami naszych czasów - powiedział starosta. Zauważył, że błogosławiony Edmund Bojanowski jest niesamowitym bogactwem dla powiatu, a z jego nauk można korzystać do dzisiaj. - Edmund Bojanowski może być dla nas inspiracją. To człowiek, który zostawił wielki ślad - podkreślał Robert Marcinkowski.

 

Dla zaproszonych na uroczystość zagrał zespół MN Band.

 

Edmundy 2017

Wolontariat indywidualny - statuetkę wręczono Ewie Nawrockiej - nauczycielowi wychowania fizycznego z ponad 30-letnim stażem, organizatorce  wielu imprez sportowych.

Nominowani: Paweł Wujek, Czesław Lipowicz, Beata Naglak, Wojciech Czemplik, Ewa Waleńska, Maria Pazoła, Ewa Nawrocka, Regina Kot

Wolontariat grupowy - tytułem uhonorowano Ochotniczą Straż Pożarną w Piaskach.

Nominowani: OSP Piaski, Stowarzyszenie Aktywna Wiocha w Strzelcach Wielkich, OSP w Chwałkowie, Zespół Śpiewaczy „Jawor”, Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkół w Borku Wlkp., Wolontariat na 5+ MGOPS w Gostyniu, Tęczowa Armia, KGW w Chumiętkach

 

Biznes Społecznie Odpowiedzialny - tytuł otrzymała Piekarnia Romana Ciążyńskiego

Nominowani: Nadleśnictwo Piaski, Piekarnia Roman Ciążyński, Firma Ligi Halowe

Wolontariat młodzieżowy

Kapituła konkursowa nie przyznała w tym roku „Edmunda” w kategorii wolontariatu młodzieżowego.  Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Mateusz Biernat z Piasków, znany z udziału w wielu imprezach kulinarnych.

Nominowani: Mateusz Biernat

 

"Edmunda" specjalnego za całokształt dokonań, upowszechnianie kultury wysokiej oraz entuzjazm i upór w tworzeniu nowej oferty kulturalnej otrzymał Wojciech Czemplik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE