Reklama

Obecnie woda w Poniecu i okolicach jest dezynfekowana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fotomontaż

Obecnie woda w Poniecu i okolicach jest dezynfekowana - Zdjęcie główne

Na podstawie wyników przeprowadzonych badań Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu stwierdził, że jakość wody w okolicach Ponieca uległa pogorszeniu i nie nadaje się do bezpośrednio spożycia z sieci wodociągowej | foto Fotomontaż

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piętnastu miejscowości na terenie gminy Poniec, w tym samego miasta, dotyczy komunikat ostrzegający przed spożywaniem wody bezpośrednio z publicznej sieci wodociągowej na skutek pogorszenia się jej jakości pod względem bakteriologicznym. Jak twierdzą mieszkańcy, taka sytuacja trwa od początku grudnia i na razie nie wiadomo, kiedy wróci do normy.

Mieszkańców Ponieca oraz miejscowości: Drzewce, Rokosowo, Bączylas, Teodozewo, Żytowiecko, Grodzisko, Łęka Wielka, Łęka Mała, Kopanie, Bogdanki, Śmiłowo, Wydawy, Zawada, Franciszkowo, Czarkowo, których dotyczy komunikat o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego zaopatruje Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Poniecu z siedzibą w Drzewcach.

Na podstawie wyników przeprowadzonych badań Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu stwierdził, że jakość wody uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i odbiega od wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 roku na tyle, że woda nie nadaje się do bezpośrednio spożycia z sieci wodociągowej. Obecnie trwają prace mające na celu przywrócenie jakości do poprzedniego stanu.

- Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu - czytamy w komunikacie wydanym przez Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu. 

Ponadto służby sanitarne informują, że z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie. Może ona być używana do celów sanitarnych.

Na razie nie wiadomo, kiedy sytuacja wróci do normy. Mieszkańcy gminy Poniec, których dotyczą wydane zalecenia powinni na bieżąco obserwować stronę Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gostyniu - TUTAJ lub gminy Poniec - TUTAJ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy