Reklama

Rusza budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy ZSZ w Gostyniu. Podpisano umowę z wykonawcą

Opublikowano: sob, 3 lip 2021 13:39
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Rusza budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy ZSZ w Gostyniu. Podpisano umowę z wykonawcą - Zdjęcie główne

1 lipca w Staristwie Powiatowym w gostyniu podpisano umowe na wykonanie hali sportowej przy ZSZ w Gostyniu | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele wskazuje na to, że w przestrzeni publicznej, architektonicznej Gostynia - przy ul. Poznańskiej - jeszcze w 2021 roku będzie widoczna imponująca konstrukcja.

- Jeśli chodzi o obiekt sportowy, będzie to pierwszy tego typu, jaki będziemy stawiać. Jeśli chodzi o kubaturę, gabaryty - podobne obiekty już realizowaliśmy - zapewniają Rafał i Dariusz Piotrowscy, właściciele rodzinnej spółki Raf-Mal. Lokalna firma wygrała przetarg na realizację zadania, związanego z budową pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. 1 lipca w starostwie w Gostyniu przedstawiciele samorządu powiatowego podpisali umowę z wykonawcą. Realizacja zadania nabrała tempa. Wiele wskazuje na to, że w przestrzeni publicznej, architektonicznej Gostynia jeszcze w 2021 roku będzie widoczna imponująca konstrukcja.

Wykonawca, który został wyłoniony został w przetargu w ostatnich latach odpowiedzialny był za inną powiatową inwestycję – budowę nowego skrzydła szpitala.

- Mamy już doświadczenia we współpracy. Oceniam je pozytywnie. Mamy nadzieję, że w tym przypadku proces inwestycyjny również będzie przebiegał sprawnie - powiedział Robert Marcinkowski.

 

Nowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu jest największą placówką oświatową, pod zarządem samorządu powiatowego. Kształci się w niej ponad 1000 uczniów. Do tej pory szkoła nie dysponowała pełnowymiarową halą sportową, na której można by przeprowadzać lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia dodatkowe. Brakowało dużej, nowoczesnej hali sportowej, a ta dla uczniów „zawodówki” przy ul. Poznańskiej jest w zasięgu ręki.

- Powiat gostyński stawia na sport - to nie tylko hasło, ale konkrety naszych działań - zaznaczył włodarz Robert Marcinkowski.

W tym miejscu przypomniał, że przy każdej szkole, którą zarządza samorząd powiatowy istnieją obiekty sportowe - najnowszym jest hala sportowa przy ZSS w Brzeziu wraz z nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym.

- Takie samo  boisko powstało również przy ZSR w Grabonogu, wcześniej dużą halę sportową wybudowano przy ZSO w Gostyniu, a kilkanaście lat temu powstała hala w Krobi. Dziś dopełnieniem mapy potrzeb naszych szkół jest hala przy „zawodówce” - wyjaśniał Robert Marcinkowski, gostyński starosta.

 

Nowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu

Potrzebę budowy nowego obiektu, jako miejsca do ćwiczeń zgłaszały kluby sportowe oferujące treningi z różnych dziedzin dla młodzieży z terenu całego powiatu. Uwzględniając wnioski, Rada Powiatu Gostyńskiego podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy nowego obiektu i zabezpieczyła w budżecie środki finansowe na ten cel. W wyniku ogłoszonego przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma RAF-MAL Zakład Usługowo Remontowy Rafał Piotrowski. Starosta gostyński zwrócił uwagę na kwestie gospodarcze w odniesieniu do zaistniałej sytuacji.

- Szczególnie ważne dla nas, samorządowców z powiatu jest to, że miliony inwestowane przez powiat gostyński pozostaną na lokalnym rynku, będą przerobione przez lokalną firmę, trafią do lokalnych dostawców, do lokalnych pracowników. Dzięki temu zyskamy swego rodzaju efekt synergii gospodarczej, dobrego zainwestowania i wydawania samorządowych pieniędzy - mówił Robert Marcinkowski

Nowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu

O planach samorządu powiatowego, związanych z budową nowoczesnej hali sportowerj PISALIŚMY TUTAJ - przy okazji planowania budżetu na 2021 r. 1 lipca 2021 r. w siedzibie starostwa powiatowego w Gostyniu podpisana została umowa na realizację zadania. Jej wartość wynosi 7.845.612 zł.

- To niezwykle ważna chwila dla uczniów ZSZ w Gostyniu, ale także dla społeczności szkolnej powiatu gostyńskiego. Nie mówimy o planach, ale mówimy o konkretach - podpisujemy umowę na budowę pełnowymiarowej hali sportowej. Będzie to nowoczesny obiekt, spełniający wszystkie kryteria - zaznaczył Robert Marcinkowski.

 

Nowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu

Zgodnie z założeniami projektowymi nowy obiekt sportowy składać się będzie z jednokondygnacyjnej sali z boiskiem (wymiary 24,6 x 44 m i wysokości 9 m) oraz dwukondygnacyjnej części z widownią i pomieszczeniami towarzyszącymi (szatnia okryć wierzchnich, toalety – damska, męska i przeznaczona dla niepełnosprawnych, szatnie z umywalkami, natryskami i węzłem sanitarnym). Na parterze znajdować się też będzie pomieszczenie trenera, sędziów, pomieszczenie techniczne (kotłownia), gospodarcze i magazyny sprzętu. 
Hala sportowa przeznaczona i przystosowana będzie do uprawiania sportów zespołowych (boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki, dwa boiska do koszykówki). Dodatkowo zaprojektowano możliwość przedzielenia boiska na 3 osobne za pomocą mechanicznej kurtyny.
Sala posiadać będzie również widownię na piętrze – antresolę z trybunami ruchomymi na 120 - 150 miejsc. Przed halą przewiduje się wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

- Jest nam niezmiernie miło, ale przede wszystkim spoczywa na naszej firmie olbrzymi obowiązek, jakim jest budowa tak dużego obiektu i rozwój gostyńskiego sportu, kultury. Myślę, że na rozmowę sukcesach przyjdzie czas po odbiorze końcowym, a mama nadzieję, ze wtedy będziemy mogli sobie wspólnie pogratulować - powiedział Rafał Piotrowski. 

 

Nowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu

Nowy obiekt sportowy usytuowany będzie przy ul. Poznańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku ZSZ w Gostyniu, połączony będzie z budynkiem szkolnym. Prace mają ruszyć jeszcze w 2021 r. Wiele wskazuje na to, że w przestrzeni publicznej, architektonicznej Gostynia jeszcze w tym roku będzie widoczna imponująca konstrukcja - na razie w stanie surowym. Zanim jednak rozpocznie się jego budowa, istnieje konieczność przeprowadzenia prac rozbiórkowych i zburzenia dwóch budynków technicznych, znajdujących się w miejscu, w którym w przyszłości powstanie hala. 

- Dziś nie mówimy o planach, a o konkretach. Zgodnie z podpisaną umową nowy obiekt sportowy zostanie oddany do użytku do końca czerwca 2023 roku. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku powstanie bryła obiektu, która na stałe wpisze się w krajobraz szkoły. Hala sportowa będzie dopełnieniem na mapie potrzeb sportowych w powiecie gostyńskim. Z obiektu skorzystają uczniowie największej szkoły ponadpodstawowej, ale też kluby sportowe i stowarzyszenia – mówił Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. 

Obecnie inwestycja ma zapewnione pełne zabezpieczenie finansowanie ze środków pochodzących z budżetu powiatu.

- Ale czynimy starania, żeby zdobyć dodatkowe pieniądze. Stosowny wniosek złożyliśmy w ministerstwie sportu. Mamy też wstępne uzgodnienia z gminą Gostyń - w związku z tym, że powiat wspiera inwestycje drogowe, realizowane przez samorząd gminny, prawdopodobnie na ten bądź inny cel zostanie przekazane w 2023 r. 1 mln zł. Takie są ustalenia - tłumaczył Robert Marcinkowski. 

Zgodnie z umową 30 czerwca 2023 r. obiekt ma zostać oddany do użytku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Zzz

    Ta hala powinna powstać już dawno temu

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    xxx

    A drogi masakra i zarośnięte pobocza najgorszy powiat w koło panie starosto