Reklama

Rozkłady jazdy autokarów po korekcie. Zmiany godziny, dodatkowe kursy. Komunikacja miejska w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Rozkłady jazdy autokarów po korekcie. Zmiany godziny, dodatkowe kursy. Komunikacja miejska w Gostyniu - Zdjęcie główne

Gostyń. Korekty w rozkładzie jazdy autbusów linii miejskiej i podmiejskiej | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Autobusy firmy transportowej z Mielca od 1 stycznia jeżdżą po ziemi gostyńskiej i tak będzie przez kolejny rok. Od 1 stycznia nastąpiła korekta rozkładu jazdy dla komunikacji miejskiej.

Obsługą bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej w gminie Gostyń od 1 stycznia 2022 roku zajmuje się ta sama firma, której autobusy obsługiwały komunikację w poprzednim roku. Chodzi o przedsiębiorstwo „Markpol” Transport Krajowy-Zagraniczny, którego właścicielem jest Marek Rzeźnik z Mielca.

Firma wygrała ogłoszony przez burmistrza Gostynia przetarg i przez kolejny rok jej autobusy jeździć będą po ziemi gostyńskiej. Z budżetu gminnego w 2021 r. wydano na obsługę komunikacji miejskiej i podmiejskiej 537.689,75 zł brutto. W Wielkopolsce Gostyń jest jedyną gminą, którą obsługuje firma transportowa z Mielca.

- Zainteresowanie mieszkańców jest duże. Przy normalnym funkcjonowaniu miejsca siedzące w autokarach mamy wszystkie zajęte podczas kursów dopołudniowych i po godzinie 13.00. A jeśli chodzi o autokary „robotnicze” to stojące również, 80-60 osób jest w autobusach zarówno rano, jak i po południu - mówi Marek Rzeźnik, właściciel przedsiębiorstwa.

Twierdzi, że współpraca z gminą układa się bardzo dobrze.

- Gdyby było źle, nie składalibyśmy oferty na drugi rok. Żadnych problemów nie było. To co chcieli żebyśmy usuwali, tak robiliśmy. Gmina też dostosowywała się do naszych próśb i zaleceń - dodaje właściciel firmy.

650.000 zł brutto zarezerwowano w budżecie na 2022 r. na trzymanie komunikacji miejskiej i podmiejskiej na terenie gostyńskiej gminy.

Od 1 stycznia nastąpiła korekta rozkładu jazdy dla komunikacji miejskiej. Zainteresowani mogą pobrać rozkład jazdy obowiązujący od 1 stycznia z platformy internetowej gostyńskiej gminy TUTAJ.

Na linii autobusowej nr 11, kursującej w środy, od nowego roku zmieniona zostanie godzina odjazdu autobusu spod bazyliki na Świętej Górze na godzinę 20.10. Przeorganizowanie to skutkuje przesunięciem godzin odjazdów o 10 minut z kolejnych przystanków na tej linii. Zmiana została wprowadzona ze względu na opóźnienia jakie autobus notował na tym kursie.

Na linii autobusowej nr 19 zostają wprowadzone dodatkowe odjazdy o godz. 15.05 i 15.35. Zmiana ta została wprowadzona aby umożliwić powrót uczniów ze szkół w godzinach popołudniowych.

W związku z nauką zdalną uczniów szkół podstawowych i średnich od 3 do 7 stycznia 2022 r. oraz na czas ferii zimowych (17-28 stycznia 2022 r.) została zawieszona linia nr 19 - tzw. kurs szkolny. Wznowienie tejże linii autobusowej nastąpi 10 stycznia 2022 r. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy