Reklama

Rozgrzebana ulica, przejazdu nie ma

Opublikowano:
Autor:

Rozgrzebana ulica, przejazdu nie ma - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Część ul. Hutnika w Gostyniu jest nieprzejezdna. Dziś rozpoczęły się tam prace, związane z wymianą instalacji kanalizacji deszczowej. Inwestycja jest realizowana na zlecenie gminy Gostyń. Nie można przejechać ulicą od skrzyżowania ul. Hutnika z Bojanowskiego i Parkową, do skrzyżowania z ul. Polną.


- To zadanie jest wynikiem analiz, które robiliśmy. Notorycznie mamy tam problem z wodami opadowymi, po obfitych ulewach. Nastąpiło tam przerośnięcie kręgów betonowych, z których składa się kanalizacja, przez korzenie drzew, rosnących w pobliżu. Często dochodzi do zapchania kanalizacji deszczowej. W związku z tym stwierdziliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana rur betonowych na rury PCV – wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

Inwestycja realizowana będzie przez najbliższe 14 dni – taki czas dostała firma z zewnątrz, wybrana przez gostyński urząd w zapytaniu ofertowym. – Robimy ją teraz, ze względu na to, że wcześniej, podczas remontu ulicy Mostowej, był tam kierowany objazd. Nie chcieliśmy dodatkowo wprowadzać zamieszania w ruchu drogowym – wyjaśnia naczelnik Konieczny. Zadanie pochłonie ponad 100 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE