W czwartek, 13 kwietnia 2023 r. przez gminę Pogorzela jechał pijany rowerzysta. W miejscowości Ochla skończył wycieczkę, bo spotkał policjanta.
- 13 kwietnia tuż przed godziną 19.00 dzielnicowy posterunku policji w Borku Wlkp. zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Ochla 25- letniego rowerzystę z powiatu krotoszyńskiego - relacjonuje mł. asp. Marek Balczyński, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. - Tor jazdy mężczyzny wskazywać mógł, że jest on nietrzeźwy.
Badanie urządzeniem kontrolno-pomiarowym wykazało 2.1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł, zakaz jazdy pojazdami niemechanicznymi, a nawet kara pozbawienia wolności.
Miniony weekend obfitował w kierowców "na podwójnym gazie". Rekordzista miał ponad 3 promile [KLIKNIJ W OBRAZEK PONIŻEJ]:
Komentarze (0)