reklama

Rośnie liczba włamań do mieszkań. Mamy w Gostyniu pierwsze w tym roku. Wszystko wskazuje, że będzie jeszcze więcej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Rośnie liczba włamań do mieszkań. Mamy w Gostyniu pierwsze w tym roku. Wszystko wskazuje, że będzie jeszcze więcej - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościWzrasta liczba tak zwanych przestępstw pospolitych, czyli włamań i kradzieży. To nie jest tylko teoria, ale niestety bardzo namacalne zdarzenia, do których dochodzi również w powiecie gostyńskim. Podczas weekendu złodzieje ujawnili się w Gostyniu.
reklama

Włamania do mieszkań przy ul. Górnej w Gostyniu

W Gostyniu złodzieje przystąpili „do pracy” w sobotę, 21 stycznia 2023 r. po południu i wieczorem. Na jednym z gostyńskich osiedli doszło do kradzieży z włamaniem. Okradziono dwa mieszkania. Gostyńska policja jest bardzo powściągliwa i ostrożna w udzielaniu informacji na ten temat, nie ujawnia szczegółów prowadzonego śledztwa. Wystosowano za to gorący apel do mieszkańców. Na platformie KPP w Gostyniu widnieje instrukcja - jak uniknąć włamania do domu.

Włamywacze okradli dwa mieszkania przy ul. Górnej w Gostyniu, mieszczące się na parterze budynku wielorodzinnego. To właśnie balkonowe drzwi wykorzystano, by dostać się  do wnętrza.

- W sobotę pomiędzy godziną 15.00 a 21.30 doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkania przy ul. Górnej usytuowane są na parterze, sprawca bądź sprawcy przedostali się do wnętrza forsując drzwi balkonowe - wyjaśnia podkom. Monika Curyk, oficer prasowa KPP w Gostyniu.

reklama

Właściciele, jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, podobno zastali mieszkania splądrowane, z uszkodzeniami, między innym przewierconymi zamkami w drzwiach balkonowych.

Policja w Gostyniu szuka sprawców włamań. Prosi mieszkańców o pomoc 

Te akcje złodziei można chyba zaliczyć do pierwszych w tym roku włamań do mieszkań na terenie naszego miasta. Nad sprawą wciąż pracują gostyńscy kryminalni, dlatego policja nie ujawnia szczegółów śledztwa. Zwraca się jednak o pomoc do mieszkańców osiedla i wszystkich, którzy w czasie ostatnich weekendowych włamań mogli zauważyć coś podejrzanego w okolicy ul. Górnej.

- Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP w Gostyniu. Każda informacja będzie dla nas cenna, także ta anonimowa. Osoby które spostrzegły coś niepokojącego, zauważyły nieznane osoby kręcące się po okolicy, bądź samochód, który wzbudził podejrzenie, prosimy o kontakt. Przyjmujemy także informacje anonimowe - mówi podkom. Monika Curyk, oficer prasowa gostyńskiej policji.

reklama

Gostyńska policja podkreśla, że dom lub mieszkanie, w którym często zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Na szczęście ludzie nie zawsze trzymają cenne rzeczy w domu, ale straty po włamaniach są - chociażby uszkodzenia okien, drzwi, mebli. Funkcjonariusze proszą też sąsiadów, by zwracali uwagę na obce osoby kręcące się po klatkach schodowych lub w pobliżu domów. 

 - Apelujemy o sąsiedzką czujność. Podczas nieobecności sąsiadów zainteresuj się obcymi osobami. Staraj się sprawdzić czy odgłosy stukania, pukania, szczekania psa nie są wynikiem działalności przestępów - dodaje oficer prasowa KPP w Gostyniu.

reklama

Jak uniknąć włamania do mieszkania lub domu? Złote rady policji

Właściciele domów i mieszkań powinni zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież ich własności. Policjanci podpowiadają, jak można uniknąć takiego zagrożenia, nie dając włamywaczom żadnych szans.

Korzystaj z zabezpieczeń technicznych:

  • wyposaż drzwi i okna w odpowiednie zamki patentowe - wykazy tych zamków posiadają firmy ubezpieczeniowe i specjalistyczne sklepy;
  • jeżeli to możliwe, pomyśl o zabezpieczeniu swojego dobytku system alarmowym - wybierz firmę, której systemy ochronne gwarantują uzyskanie zniżki ubezpieczeniowej;
  • w drzwiach zamontuj zabezpieczenia przeciwwyważeniowe;
  • w mieszkaniach w bloku warto jest obić blachą standardowe drzwi, zastąpić je drzwiami z drewna lub zamontować drugie dodatkowe drzwi;
  • zainstaluj w drzwiach wejściowych łańcuch lub inny element ograniczający stopień otwarcia drzwi oraz wizjer;
  • dbaj o to, aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi - włamywacz unika miejsc oświetlonych;
  • mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamanie przez drzwi balkonowe - warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dobrych klamek (w sprzedaży są klamki zamykane na klucz) lub chociaż zwykłych zasuwek;
  • doskonałym zabezpieczeniem są domofony, jednak pamiętaj, aby za pomocą domofonu nie otwierać drzwi obcym, warto wpajać tą zasadę również innym.
Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym:

  • zabezpiecz go poprzez okratowanie okienek piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku;
  • nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;
  • zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu. Złodziej nie lubi światła, a wyższy rachunek z nawiązką zrekompensuje wzrost poczucia bezpieczeństwa
WIĘCEJ TUTAJ - KLIK

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama