Reklama

Rodzina 6-letniej Zuzi Bolewskiej z Niepartu zbiera pieniądze na kosztowną chemioterapię

Opublikowano: 21 maja 2021 16:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Patrząc na wesołą i uśmiechniętą twarz Zuzi Bolewskiej trudno uwierzyć, że w ciele 6-letniej mieszkanki Niepartu w gminie Krobia od urodzenia mieszka rak. I to ten najgorszego rodzaju: złośliwy. Jej rodzina, bliscy i przyjaciele oraz ludzie dobrego serca zbierają pieniądze na nierefundowaną terapię za kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. - Razem z mężem nie jesteśmy w stanie pokryć takich kosztów - mówią Magdalena i Krzysztof Bolewscy, rodzice 6-latki. Dlatego proszą o pomoc w ratowaniu życia córki i wpłacanie pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Finansowe wsparcie można także okazać poprzez udział w licytacjach na profilu facebookowym Licytacja dla Zuzi Bolewskiej.

Reklama

Zuzia kontra glejak

Od maleńkości Zuzia zmaga sie z nieuleczalną chorobą NF1 (nerwiakowłókniakowatość typu 1). W związku z wystąpieniem nowotworu jest pod stałą opieką lekarzy m.in. z Kliniki Hematologii Pediatrii i Onkologii w Bydgoszczy oraz wielu innych specjalistów z zakresu: neurologii, okulistyki, nefrologii, kardiologii, laryngologii, fizjoterapii.

- W jej małej główce rozwinęły się glejaki nerwów wzrokowych i skrzyżowania wzrokowego oraz zmiany w podwzgórzu. Zuzia ze względu na progresję zmiany podwzgórza przeszła biopsję stereotaktyczną CUN - histopatologicznie rozpoznano ASTROCYTOMA (WHO GRADE II) - opowiada mama dziewczynki.

Trudna do wymówienia nazwa choroby oznacza, że u 6-latki stwierdzono występowanie gwiaździaka typu II.  

 Podczas leczenia Zuzi zaordynowano chemioterapeutyki (karboplatyna i winkrystyna). 6-latka zrealizowała 10 tygodni leczenia intensywnego w pełnych wlewach. W 8. tygodniu leczenia podtrzymującego wystąpiła reakcja anafilaktyczna z obrzękiem i zaczerwienieniem na 90% powierzchni ciała oraz dusznością. W tym czasie lekarze opiekujący się małą pacjentką stwierdzili, że najlepszym wyjściem będzie podawanie cotygodniowej dawki leku o nazwie Vinblastyna. Ten etap kuracji Zuzia zakończyła 25 listopada 2020 r .

- W grudniu 2020 i kwietniu tego roku wykonano kontrolne MR [badania metodą rezonansu magnetycznego - przyp. red.], które uwidoczniły progresję zmian na poziomie lewego pasma wzrokowego oraz podwzgórza po stronie lewej. W badaniu okulistycznym stwierdzono pogorszenie widzenia oka lewego - wyjaśniają rodzice dziewczynki.

6-latkę zakwalifikowano do leczenia lekami: BEVACIZUMAB (AVASTIN) i IRINOTECAN. Niestety pierwszy z wymienionych nie jest refundowany, a koszt rocznej chemioterapii, którą Zuzia będzie otrzymywać co 2 tygodnie wynosi 60 000 zł.

- Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc. Z góry dziękujemy za okazane serce dla naszej wojowniczki - apelują Magdalena i Krzysztof Bolewscy.

Pomóc Zuzi Bolewskiej można:

- wpłacają pieniądze portalu zrzutka.pl - link do zrzutki TUTAJ.

- biorąc udział w licytacjach na profilu facebookowym - link do Licytacja dla Zuzi Bolewskiej

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.