Reklama

Rewolucja w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Są nowe twarze w zespole urzędników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Gostyniu

Rewolucja w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Są nowe twarze w zespole urzędników - Zdjęcie główne

foto Urząd Miejski w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyń. Dwa nowe wydziały - rozwoju i gospodarowania mieniem gminy oraz gospodarki komunalnej i ochrony środowiska rozpoczęły działanie w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Czy takie zmiany wiążą się z poszerzeniem kadry?

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że tak. Otóż 4 stycznia 2022 r. jest pierwszym dniem w pracy dwóch nowych pań. W wydziale inwestycji pracę rozpoczęła Aleksandra Rybarczyk, a w wydziale rozwoju i gospodarowania mieniem gminy - Maria Pecolt.

Aleksandra Rybarczyk okazała się najlepszą kandydatką w ogłoszonym naborze na stanowisko ds. inwestycji. Ukończyła budownictwo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Posiada doświadczenie zawodowe w branży budowlanej oraz w administracji samorządowej. Będzie ona odpowiedzialna m.in. za przygotowanie i nadzór nad zadaniami inwestycyjnymi z zakresu budowy i przebudowy dróg, ulic, chodników, ścieżek rowerowych oraz miejsc postojowych.

Z kolei Maria Pecolt zatrudniona została na stanowisku ds. planowania przestrzennego. Ukończyła gospodarkę przestrzenną na Politechnice Warszawskiej. Wcześniej pracowała w Starostwie Powiatowym w Gostyniu i została przeniesiona do urzędu miejskiego na podstawie porozumienia między pracodawcami samorządowymi. Maria Pecolt będzie zajmować się prowadzeniem spraw z zakresu planowania przestrzennego, w tym wspomaganiem obsługi procedury wydawania decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego. W zakresie jej obowiązków będzie również prowadzenie spraw związanych z ustalaniem numerów porządkowych oraz z nazewnictwem ulic na terenie gminy Gostyń, a także spraw związanych z opiniowaniem wstępnych projektów podziału.

Skąd poszerzenie kadry w gostyńskim urzędzie miejskim? Od nowego roku w magistracie rozpoczęły działanie dwa nowe wydziały - rozwoju i gospodarowania mieniem gminy oraz gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Oba mają swoje siedziby w budynku magistratu przy ul. Wrocławskiej. Wzmocniony kadrowo został również wydział inwestycji poprzez utworzenie dodatkowego stanowiska ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

Wydział rozwoju i gospodarowania mieniem gminy:

  • powstał z połączenia dotychczasowych wydziałów gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.
  • szefem nowej komórki został Przemysław Przybył dotychczasowy zastępca naczelnika wydziału inwestycji.
  • w ramach wydziału działają dwa referaty: planowania przestrzennego, którego kierownikiem jest Roman Sobkowiak oraz gospodarowania mieniem gminy, którego kierownikiem jest Justyna Sarbinowska
  • nowy wydział odpowiedzialny jest m.in. za wyznaczanie kierunków rozwoju gminy, planowanie przestrzenne, ewidencjonowanie nieruchomości – ich nabywanie i zbywanie.

Jeśli chodzi o wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska:

  • powstał z połączenia dotychczasowego wydziału gospodarki komunalnej oraz części odpowiedzialnej za ochronę środowiska wydziału planowania przestrzennego i ochrony środowiska
  • naczelnikiem jest Marzena Paluszkiewicz
  • wydzielony został referat ochrony środowiska, który stanowi składową nowego wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. To on będzie prowadził sprawy dotyczące ochrony środowiska, które dotychczas realizował wydział planowania przestrzennego i ochrony środowiska, 
  • ta komórka odpowiedzialna będzie m.in. za realizację programu dofinansowań wymiany pieców na nowe ekologiczne źródła ciepła oraz za program usuwania azbestu,
  • nowy wydział odpowiadać będzie także za sprawy związane z gospodarką komunalną, mieszkaniową, rolnictwem i współpracą z jednostkami pomocniczymi gminy,
Wprowadzone zmiany podyktowane są nowymi wyzwaniami jakie stoją przed samorządem gminnym, mają na celu także zwiększenie skuteczności działań na rzecz ochrony środowiska. Burmistrz Gostynia zdecydował również o wzmocnieniu kadrowym pozyskiwania środków zewnętrznych.

Od stycznia za pozyskiwanie środków zewnętrznych – tych unijnych i krajowych odpowiedzialny będzie jak dotychczas Krzysztof Fekecz, a wesprze go Małgorzata Kwiecińska, wcześniej pracująca w wydziale finansowanym. W związku ze zbliżającym się nowym budżetem europejskim, a także z uruchomieniem wielu rządowych programów pomocowych, burmistrz uznał, że wzmocnienie osobowe w tej dziedzinie przełoży się na jeszcze skuteczniejsze pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania dla budżetu gminnego samorządu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy