Reklama

Reklama

Rewitalizacja rynku w Krobi. Przebudowa potrwa do czerwca 2022 roku

Opublikowano: pon, 7 cze 2021 18:01
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Szolc

Rewitalizacja rynku w Krobi. Przebudowa potrwa do czerwca 2022 roku - Zdjęcie główne

Krobia. Przebudowa rynku w Krobi jest kluczowym etapem rewitalizacji przestrzeni miasta i okolic. W ciągu zaledwie kilka lat gmina wyda na tę inwestycję oraz towarzyszące przedsięwzięcia rewitalizacyjne (większość została już zrealizowana) ponad 17 milionów złotych, z czego 11 mln stanowi dofinansowanie | foto Łukasz Szolc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wtorku 8 czerwca, na dobre rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową rynku w Krobi. Prace będą wiązały się z licznymi utrudnieniami dla mieszkańców i kierowców. Jak informują miejscowe władze, wprowadzony plan organizacji ruchu będzie obowiązywał przez większość procesu inwestycyjnego, czyli przez najbliższy rok.

Reklama

I tak za kilkanaście godzin dojazd do ścisłego centrum miasta możliwy będzie tylko od ulicy Powstańców Wielkopolskich - przez pierzeję południową, którą przejechać będzie można do ulicy Jutrosińskiej. Tak jak do tej pory na odcinku tym obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Pozostałe trzy pierzeje rynku zostaną wyłączone dla ruchu mechanicznego.

Zakaz wjazdu zostanie wprowadzony od ulicy Poznańskiej i ulicy Kobylińskiej. W obrębie rynku dopuszczony zostanie ruch pieszych, umożliwiający dojście do budynków mieszkalnych i obiektów handlowych oraz ratusza, ale tylko w obrębie wydzielonego pasa. W czasie inwestycji ograniczona zostanie możliwość dostarczania pojazdami towarów do punktów handlowych zlokalizowanych w centrum. Co ważne podczas przebudowy nie będzie możliwe parkowanie na rynku.

Przebudowa rynku w Krobi. Całkowite zamknięcie centrum

Plan organizacji ruchu ma obowiązywać przez większość procesu inwestycyjnego - zgodnie z harmonogramem wszelkie roboty budowlane mają potrwać do końca czerwca 2022 roku.

- Ze względu na konieczność wykonania prac na pierzei południowej, w pewnych okresach nastąpi jednak całkowite zamknięcie rynku dla ruchu kołowego. W takim przypadku na ulicy Jutrosińskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, bez możliwości parkowania, zapewniający jednak dojazd do posesji i punktów handlowych - z wyprzedzeniem będziemy o tym informować mieszkańców - mówi Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu. 

Przebudowa rynku w Krobi. Jak będą wyglądały objazdy?

Objazd do Krobi przebiegał będzie przez północną część gminy. Jadąc od strony Pępowa trasa objazdu prowadzić będzie przez miejscowości Potarzyca – Posadowo – Sułkowice, po czym nastąpi wjazd do Krobi na ulicy Domachowskiej. Następnie, poprzez ulicę Poznańską, kierowcy zostaną skierowani na obwodnicę drogi wojewódzkiej nr 434. Jadąc z kolei od strony Ponieca, do pokonania będzie ten sam odcinek.

Więcej informacji na temat planowanej inwestycji oraz związanych z nią utrudnień uzyskać można w Urzędzie Miejski w Krobi pod numerami tel. 65-57-11-111 (od poniedziałku do piątku, w godz. 08.00-15.00) lub 512-356-356 (w weekendy).

Warto również obserwować stronę gostynska.pl, krobia.pl oraz profil facebookowy gminy Krobia.

Źródło: Urząd Miejski w Krobi

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Mieszkańcy ul. Powstańców Wielkopolskich

  A kiedy włodarze krobscy wezmą się za obwodnicę ul. Powstańców Wielkopolskich od przejazdu kolejowego, przez rondo, aż do świateł??? Wypadałoby też pomyśleć i wdrożyć udogodnienia dla ludzi mieszkających przy tej bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej. Przed laty były burmistrz nie pomyślał, że będzie na drogach coraz więcej aut i należałoby wyprowad... Rozwiń

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  jjj

  jak nie widziałes planu nie gadaj ponoc ma byc wiecej zieleni ale koserwator niechce sie zgodzic

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -1

  Grgrgr

  Kolejny remont za kasę podatników i jeszcze więcej BETOOOONUUU