Reklama

Remonty ze wsparciem rolników

Opublikowano:
Autor:

Remonty ze wsparciem rolników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pod koniec października odbyły się remonty dróg w gminie Pogorzela. Oprócz drogi dojazdowej do gruntów rolnych we Wziąchowie (w kierunku Nowin), udało się przebudować dwie kolejne. Położono na nie nawierzchnię z tłucznia kamiennego.

 

W Łukaszewie przebudowano drogę o długości 800 m, natomiast w Elżbietkowie 820 mb. Zakres prac obejmował wykorytowanie podłoża, nawiezienie i wyrównanie podbudowy z tłucznia kamiennego, wałowanie podbudowy oraz nawiezienie nawierzchni z mieszanki granitowej oraz jej wyrównanie i zagęszczenie. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dotacji z urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego w łącznej wysokości 205 100 zł.

- Dwukrotnie uzyskaliśmy dotację ze strony urzędu marszałkowskiego, najpierw na dwie miejscowości. Pojawiło się jednak zapotrzebowanie społeczne, żeby jednak w tym roku naprawić drugą drogę w Elżbietkowie, dlatego wystąpiliśmy do marszałka z prośbą o wsparcie jeszcze jednej inwestycji. Udało się – mówi Marian Andrzejewski z pogorzelskiego urzędu.

Częściowo prace zrealizowano „sposobem gospodarczym”, czyli przy znacznym wsparciu i pomocy rolników z tych miejscowości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE