Reklama

Ratownicy z Gostynia szczególnie wyróżnieni. Mamy w tym gronie prezesa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl/Zbigniew Pacanowski fotomontaż

Ratownicy z Gostynia szczególnie wyróżnieni. Mamy w tym gronie prezesa - Zdjęcie główne

Gostynianie wyróżnieni odznakami za pracę w WOPR: Artur Nowak (z lewej) i Mirosław Sobkowiak | foto arch. gostynska.pl/Zbigniew Pacanowski fotomontaż

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kojarzeni z wodą, z latem. Patrolują plaże i kąpieliska i to oni głównie dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Gostyńscy ratownicy WOPR odebrali odznaczenia i wyróżnienia. Oni świętują jubileuszowo, a my możemy być dumni.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie, które skupia w swoich szeregach drużyny ratownicze z południowej i zachodniej Wielkopolski, obchodzi w tym roku 50-lecie swojej służby. Jest to okazja do podsumowań i wyróżnień za dotychczasowe działania.  

Doceniając wyjątkową aktywność i wkład pracy w rozwój ratownictwa wodnego w Polsce zarząd główny WOPR w Warszawie przyznał odznaki i legitymacje członkom WOPR w Lesznie. W grupie uhonorowanych znaleźli się też gostynianie. 

Wyjątkową Honorową Odznakę Zasłużonego Ratownika Wodnego zarząd główny wręczył Arturowi Nowakowi, aktualnemu prezesowi rejonowego oddziału WOPR w Lesznie. W listopadzie 2022 r. podczas wyborów nowych władz członkowie obdarzyli go zaufaniem i awansował ze stanowiska wiceprezesa.

Artur Nowak pełni też funkcję wiceszefa Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, oddział Gostyń. Jest koordynatorem ratowników wielu basenów i kąpielisk. Od wielu lat szkoli młodych ratowników i prowadzi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. 

Z kolei zarząd WOPR w Poznaniu odznaczył Brązową Odznaką za Zasługi dla WOPR Województwa Wielkopolskiego Mirosława Sobkowiaka. Docenił działalność społeczną i zaangażowanie w kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą. 

Warto pamiętać, że odznaka „Zasłużony Ratownik WOPR” może być nadana ratownikom, którzy wyróżniają się wzorową pracą i działalnością, przez co najmniej 15 sezonów, udokumentowaną w legitymacji członka WOPR, w szczególności wpisanymi pochwałami i wyróżnieniami. Niełatwo ją zdobyć, tym bardziej, jako mieszkańcy Gostynia, możemy być dumni

Poza tym Natalia Majewska i Artur Andrzejewski, ale też Artur Nowak i Mirosław Sobkowiak znaleźli się w grupie ratowników odznaczonych „za wkład pracy w rozwój ratownictwa wodnego w Polsce” przez leszczyński zarząd rejonowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „Odznaką 50-lecia WOPR w Lesznie”.

Ratownicy WOPR pracują nie tylko latem i niosą pomoc nie tylko nad wodą. Włączają się aktywnie w akcje pomocy dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. W czasie pandemii też pomagali, zabezpieczając punkty mobilne i wyjazdowe, gdzie pomagali testować mieszkańców regionu. Praca ratownika wodnego jest trudna i odpowiedzialna. Wymaga dobrej kondycji fizycznej. Ale daje też satysfakcję. Artur Nowak, prezes rejonowego WOPR w Lesznie przyznaje otwarcie, że kocha to zajęcie. 

- Zawsze powtarzam przyszłym ratownikom na szkoleniach, że jeżeli chcą pracować w tym zawodzie to muszą to kochać, a przynajmniej lubić - mówi.

Składając, w imieniu zarządu, jubileuszowe życzenia dla pracowników i ratowników WOPR w Lesznie życzył im dużo zdrowia, zadowolenia z pracy nad wodami, na kąpieliskach, a także osobistego szczęścia. 

- Niech wszystkie akcje ratownicze kończą się pomyślnie, a umiejętności ratowania ludzkiego życia przydają się tylko podczas zawodów, pokazów sztuki ratownictwa i ćwiczeń doskonalących - usłyszeli ratownicy od prezesa Nowaka.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) to specjalistyczne stowarzyszenie o zasięgu ogólnokrajowym, zajmujące się wykonywaniem zadań związanych z ratownictwem wodnym (organizują ochotnicze służby, strzegące bezpieczeństwa nad wodami). Jest to jedna z trzech najważniejszych organizacji ratowniczych w Polsce, obok TOPR i GOPR. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy