Reklama

Punkt masowy ma wykonywać około 1000 szczepień tygodniowo

Opublikowano: 8 kwietnia 2021 15:37
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Punkt masowy ma wykonywać około 1000 szczepień tygodniowo - Zdjęcie główne

Gostyń. Być może już dzięki uruchomieniu masowego punktu szczepień odciąży punkty zlokalizowane w POZ-tach | foto Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 1 kwietnia w Starostwie Gostyńskim w Gostyniu odbyło się spotkanie starosty gostyńskiego oraz burmistrzów i wójtów poszczególnych gmin, którego tematem było stworzenie masowego punktu szczepień w naszym powiecie.

Reklama

Zgodnie z poczynionymi ustaleniami punkt najprawdopodobniej powstanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu przy współpracy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Jak dowiadujemy się o wyborze tego właśnie obiektu na miejsce masowych szczepień w powiecie gostyńskim zadecydowała jego lokalizacja (centrum Gostynia, dogodny parking) oraz istniejące zaplecze techniczne. Informację o wyborze przekazano wojewodzie wielkopolskiemu. Obecnie trwa proces akceptacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Według wstępnych założeń, masowy punkt szczepień ma działać 3 razy w tygodniu, od rana do wieczora. Jeden z tych dni ma przypadać będzie na dzień wolny od pracy. W ramach punktu zakłada się wykonywanie około 1000 szczepień tygodniowo. Obsługą medyczną punktu zajmie się personel gostyńskiego szpitala, natomiast wsparcia administracyjno-logistycznego udzielą pracownicy m.in. szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gostyńskiego. Całość działań koordynować będzie Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Ponadto prowadzone są również rozmowy z dwoma innymi podmiotami, które mogłyby również utworzyć podobne punkty.

Warto zaznaczyć, że „masowy” lub „populacyjny” nie oznacza jednak, że mieszkańcy chcący się zaszczepić będę mogli bez żadnych formalności przyjść i otrzymać szczepionkę w punkcie. Nadal będzie obowiązywać proces rejestracji zgodny z Narodowym Programem Szczepień.

- Rejestracja do masowego punktu szczepień będzie odbywać się w taki sam sposób, jak do wszystkich innych punktów - telefonicznie lub za pomocą portalu pacjent.gov.pl. Po uruchomieniu masowego punktu szczepień, w czasie rejestracji będzie można wybrać jego lokalizację, jako miejsce szczepienia - wyjaśnia Adam Ratajczak, koordynator powiatowy ds. masowych punktów szczepień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Maturzysta

    Za chwilę matury, a tu punkt szczepień, pełno ludzi, ... Kto na pozwala?

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

    Uczeń

    Dziwny pomysł żeby w szkole był punkt szczepień.