Reklama

Przyjeżdżają, jak do rodziny

Opublikowano:
Autor:

Przyjeżdżają, jak do rodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwanaście godzin spędzili w drodze goście z Holandii z gminy Neder-Betuwe, którzy jak co roku przyjechali do Pępowa ze świąteczną wizytą.

Obdarowali rodziny paczkami świątecznymi, odzieżą, a osoby niepełnosprawne sprzętem rehabilitacyjnym. Jak sami przyznają, do Pępowa przyjeżdżają, jak do rodziny w odwiedziny. Mieszkańcy gminy i członkowie komitetu współpracy już chyba nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez gości z Holandii. Tegoroczna wizyta była już 29 z kolei. Od samego początku Pępowo odwiedza Ries Hoogakker.

 

– To właśnie on mobilizuje komitet do ciągłej współpracy. Jest u nas, co roku – przyznaje Józef Śląski, przewodniczący komitetu współpracy ze strony Pępowa.

 

W tym roku Holendrzy przywieźli 70 paczek, które sami wręczali najbardziej potrzebującym rodzinom. Oprócz tego do Pępowa dotarły: sprzęt rehabilitacyjny i odzież, koce, obuwie, pampersy dla dorosłych. Tradycyjnie w domu kultury zorganizowano kiermasz – każdy mógł wybrać coś dla siebie. Goście wzięli udział w wieczerzy wigilijnej organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i zarząd Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Ostatniego dnia wizyty uroczystym śniadaniem podjął gości wójt Stanisław Krysicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE