Reklama

Przyczyną zasłabnięcia był czad?

Opublikowano:
Autor:

Przyczyną zasłabnięcia był czad? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego w Głuchowie (gm. Pogorzela) zasłabł mężczyzna. Przyczyną przypuszczalnie był tlenek węgla, ulatniający się z pieca gazowego.

Dziś rano (ok. godz. 9.10) dyżurny komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odebrał zgłoszenie, które dotyczyło obecności czadu w bloku w Głuchowie. Podejrzewano, że są osoby poszkodowane. Pomocy wzywała ekipa ratownictwa medycznego, która w jednym z mieszkań zjawiła się wcześniej. - Wiedzieliśmy, że służby medyczne działają na miejscu. Zostały wezwane do mężczyzny, który zasłabł. A kiedy ratownicy weszli do mieszkania, ich czujniki wykazały tam stężenie tlenku węgla - wyjaśnił ogn. Mateusz Rajewski, dyżurny operacyjny KP PSP Gostyń. Przebywająca w pomieszczeniu osoba została przewieziona do szpitala.

Dyżurny, który przyjął zgłoszenie skierował na miejsce zastęp straży pożarnej. Kiedy strażacy dotarli do bloku w Głuchowie, pomieszczenie już się wietrzyło. - Dlatego nasze urządzenia nie wykazały w nim obecności tlenku węgla - tłumaczył ogn. Mateusz Rajewski. Dowódca akcji zdecydował o wyłączeniu pieca gazowego, gdyż stwierdzono awarię tego urządzenia. Jednak nie trzeba było ewakuować pozostałych mieszkańców bloku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE