Reklama

Przebudowa drogi w Dzięczynie zakończona. Koniec objazdów dla kierowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Przebudowa drogi w Dzięczynie zakończona. Koniec objazdów dla kierowców - Zdjęcie główne

Dzięczyna. Skalę rozbudowy ponad kilometrowego odcinka drogi najlepiej widać na bazie fragmentu przebiegającego obok stawu | foto Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec 2020 roku powiat gostyński podpisał umowę na wykonanie rozbudowy drogi w Dzięczynie. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Drogowe ,,DROGBUD” Sp. z o.o., które zaproponowało cenę 3 848 313,44 złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 50% z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę dołożyły powiat gostyński i gmina Poniec. Po niemal 10 miesiącach prac przedsięwzięcie zostało zakończone, a kierowcy mogą już odetchnąć, gdyż nie będą już musieli jeździć objazdami przez m.in. Karzec i Rokosowo.

W ramach inwestycji drogowej w Dzięczynie, o którą od wielu lat zabiegali mieszkańcy i ponieccy samorządowcy rozbudowano ostatni odcinek drogi o długości 1.172 metrów biegnący przez podponiecką wieś.

Tak przebieg drogi w okolicach stawu w Dzięczynie wyglądał przed rozbudową.

Zakres prac obejmował wzmocnienie, uszczelnienie drogi oraz położenie nowej nawierzchni - dywanika asfaltowego. Po lewej stronie powstał chodnik, po prawej z kolei ciąg pieszo-rowerowy, pobocza umocniono. W miejscach do tego wyznaczonych ustawiono bariery ochronne. Dla bezpieczeństwa mieszkańców wyznaczone przejścia dla pieszych oraz dwie zatoki autobusowe.

Jezdnie poszerzono do 6,5 metra. W ramach rzobudowy drogi w Dzięczynie wykonano także kolektory kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, mury oporowe i rowy odwadniające.

Najtrudniejsza część praca wiązała się z fragmentem kilkusetmetrowym fragmentem jezdni lężacym w bezpośrednim sąsiedztwie stawu w Dzięczynie. Inwestycja wymagała całkowitej przebudowy skarp, w tym zabezpieczenia ich przed działalnością bobrów, które wcześniej stwarzały duże niebezpieczeństwo podkopując drogę. 

Zakończenie prac przy drodze w Dzięczynie ucieszy z pewnością kierowców korzystających z jednej z najważniejszych tras powiatu gostyńskiego łączacych Pępowo-Krobię-Poniec w kierunku Leszna. Nie tylko ze względu na fakt poprawu stanu drogi, ale przede wszystkim zlikwidowanie objazdów, które przez kilka ostatnich miesięcy zmuszały do podrożowania m.in. przez Karzec, Rokosowo i Drzewce. 

A tak infrastruktura drogowa w tym miejscu wygląda po zakończonej inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy