Reklama

Projekt gostyńskiej gminy poświęcony walce z depresją się sprawdził. Dzięki temu do budżetu wpłynęło 65 tysięcy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Projekt gostyńskiej gminy poświęcony walce z depresją się sprawdził. Dzięki temu do budżetu wpłynęło 65 tysięcy - Zdjęcie główne

Gostyń. Gmina otrzymała 65 000 zł z ministerialnego dofinansowania na realizację programu profilaktycznego „Razem możemy więcej - zamknijmy drzwi przed depresją " | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Gostyń otrzymała 65 000 zł ministerialnego dofinansowania na realizację programu profilaktycznego „Razem możemy więcej - zamknijmy drzwi przed depresją - edycja II”.

Celem projektu jest rozwinięcie oferty pomocowej dla rodzin z osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz ograniczenie negatywnego wpływem pandemii na zdrowie psychiczne mieszkańców.

Uwrażliwienie na potrzeby chorych na depresję

W ramach programu profilaktycznego „Razem możemy więcej – zamknijmy drzwi przed depresją - edycja II” zrealizowany zostanie cykl działań edukacyjnych „Nie oceniaj - Wspieraj!”. Oprócz zapoznania mieszkańców gminy Gostyń z problemem depresji, program będzie miał na celu uwrażliwienie na potrzeby rodzin zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi.

Powstanie grupa wsparcia w Gostyniu?

W zakresie oferty pomocowej dla mieszkańców gminy Gostyń prowadzona będzie grupa wsparcia dla rodzin zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. Uruchomiony zostanie także telefon zaufania w celu zapewnienia wsparcia emocjonalnego i informacyjnego dla osób  będących w/po kryzysie psychicznym oraz ich rodzin. Prowadzona będzie też terapia dla dzieci i młodzieży zmagającej się z depresją czy innymi zaburzeniami lękowymi. Ponadto odbędą się dwa jednodniowe turnusy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z problemem depresji oraz innymi zaburzeniami emocjonalnymi.

Działania edukacyjne w gminie Gostyń

Przedsięwzięcie zakłada również cykl działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla kadry szkół, przedszkoli, świetlic, terapeutów, przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi. Projekt, jako jeden z dwóch w Wielkopolsce, otrzymał dofinansowanie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu z zakresu pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi pod nazwą  „Od zależności ku samodzielności – edycja 2022”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy