Reklama

Projekt gminy Gostyń najlepszy. Dzięki temu otrzymali ponad 60 tysięcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Projekt gminy Gostyń najlepszy. Dzięki temu otrzymali ponad 60 tysięcy - Zdjęcie główne

Gmina gostyń otrzymała ponad 60 tysięcy złotych | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najlepszy w kraju projekt pomocowy dla rodzin przygotowała gmina Gostyń. I tym samym zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - edycja 2022”.

O dofinansowanie z ministerstwa starały się jednostki z całego kraju. Gmina Gostyń okazała się najlepsza spośród 68 wnioskodawców, którym przyznano wsparcie. Gostyń zdobył 62 030 złotych dotacji na realizację projektu, a także nagrodę w wysokości 10 000 złotych za najwyższe oceny merytoryczne ekspertów.

- Celem projektu „Rodzina – wartości drużyna – edycja II” jest poprawa jakości i zwiększenie dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie. Program będzie realizowany od czerwca do grudnia tego roku - mówi Magdalena Rajewska z Urzędu Miejskiego w Gostyniu, koordynatorka projektu.

W ramach programu profilaktycznego „Rodzina – wartości drużyna – edycja II” zorganizowana zostanie grupa wsparcia dla osób doznających przemocy, zrealizowane zostaną turnusy socjoterapeutyczne dla dzieci, uruchomione będą zajęcia dla dzieci i rodziców, zrealizowany zostanie cykl edukacyjny pod nazwą „Moja rodzina – jedyna drużyna”, a także przeprowadzone zostaną zajęcia w szkołach „Jak radzić sobie z agresją i przemocą w środowisku?”

Dodatkowo dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zorganizowany zostanie cykl edukacyjny pod nazwą „Lubię, szanuję i konflikty rozwiązuję”.

Projekt zakłada także szkolenia dla osób, które na co dzień zajmują się zawodowo przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy