Reklama

Profesjonalna ochrona metalu bez farby podkładowej? To możliwe!

Opublikowano:
Autor:

Profesjonalna ochrona metalu bez farby podkładowej? To możliwe! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powierzchnie stalowe lub żeliwne są z natury trwałe. Nie oznacza to jednak, że nie należy dbać o ich konserwację i regularnie odświeżać. Ogromne znaczenie ma tutaj farba podkładowa. Czy jej zakup i użycie jest zawsze potrzebne? Jaka jest rola tej warstwy?


 

Ważna rola farby podkładowej

Farba podkładowa niekiedy mylona jest z farbą gruntującą. Pełnią one jednak różne role. Najczęściej zadaniem farby gruntującej jest ustabilizowanie podłoża oraz zwiększenie przyczepności kolejnych warstw. Celem farb podkładowych jest tymczasem zahamowanie procesu korozji. Zapobiega ona przedostawaniu się wilgoci do warstwy metalicznej, co w konsekwencji wpływa na trwałość tego materiału.

Czy podkład jest zawsze potrzebny? Środek ten ma bardzo duże znaczenie i nie należy z niego rezygnować. Nie musisz jednak kupować dodatkowego produktu, kiedy zdecydujesz się na farbę, która nie wymaga stosowania farb podkładowych. Taką, która może być nakładana bezpośrednio na nowe powierzchnie metalowe, a także te, które pokryte są rdzą.

Malowanie metalu bez warstwy podkładowej

Jeżeli zdecydujesz się na malowanie powierzchni żeliwnych lub stalowych, możesz użyć farby Nobiles Stalochron. Nie ma tu znaczenia, czy malowane elementy będą znajdowały się wewnątrz budynku, czy na zewnątrz pomieszczeń.

Tego rodzaju farba trwale zabezpieczy metalowe powierzchnie przed korozją. Wykazuje bardzo dobrą przyczepność do podłoża, a do tego jest odporna na zginanie i uderzenia. Jej atutem jest także to, że wytrzymuje okresowy kontakt z wodą, jak i standardową wilgotność powietrza atmosferycznego. Problemem nie będzie też wysoka temperatura. Jedynie długotrwałe oddziaływanie ciepła powyżej +50°C może wpłynąć na zmianę koloru farby.

Jeżeli zależy Ci na efekcie idealnie pomalowanej powierzchni metalowej, bez użycia warstwy podkładu, zdecyduj się na Nobiles Stalochron. Pamiętaj jednak, że na wynik prac malarskich wpływa także dobre przygotowanie podłoża oraz wykonywanie prac malarskich w odpowiednich warunkach.

Więcej porad na temat malowania metalu znajdziesz na stronie https://nobiles.pl/porady/metal/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE