Reklama

Prezes Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odchodzi. Kto go zastąpi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Prezes Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odchodzi. Kto go zastąpi? - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W styczniu 2022 r. zwolni się fotel prezesa Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (GSM).

Ryszard Wasik, obecny szef spółdzielni mieszkaniowej, będzie pracował na stanowisku prezesa zarządu tylko do końca stycznia 2022 roku.

Rada Nadzorcza Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej aktualnie poszukuje kandydata na to stanowisko. W połowie grudnia ogłoszono konkurs. Kandydat na członka zarządu powinien posiadać wykształcenie wyższe magisterskie techniczne, ekonomiczne lub prawnicze, a także umiejętność kierowania i organizowania pracy oraz 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Oferty można składać do 10 stycznia 2022 r.

Ryszard Wasik odchodzi na emeryturę z końcem stycznia. Na stanowisku prezesa pracował od listopada 2019 roku. Przypomnijmy, jako nowy szef zarządu GSM nie został wybrany w konkursie, ale przez podjęcie odpowiedniej uchwały przez radę nadzorczą, po rezygnacji poprzednika. Jest to zgodne ze statutem Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie miał konkurencji, gdyż rada nadzorcza postanowiła poszukać kandydata wśród doświadczonych pracowników spółdzielni. Kto teraz będzie nowym prezesem? Ilu będzie miał zastępców? Czy do zatwierdzania dokumentów, podejmowania ważnych decyzji wciąż będą potrzebne podpisy dwóch członków zarządu na najwyższym stanowisku, jak to jest zapisane w obecnym statucie?

- W tej chwili nie ma żadnej inicjatywy, która by powodowała, albo miała doprowadzić do zmiany statutu. Do nas do dziś nie wpłynął żaden wniosek. Poza tym tylko walne zgromadzenie może zmienić statut, a jest czas epidemii i trudno byłoby zwołać takie zebranie - mówi Anna Ziemska, zastępca prezesa GSM.

Jakie dokumenty powinna zawierać oferta zgłoszona przez kandydata na stanowisko prezesa Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej? - PATRZ TUTAJ

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy