Reklama

Prace przy nowym budynku ruszyły. Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu będzie miał nową siedzibę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Prace przy nowym budynku ruszyły. Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu będzie miał nową siedzibę - Zdjęcie główne

Gostyń - Pożegowo. Ruszyła budowa nowej siedziby ŚDS | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyń. Plac budowy nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu znajduje się na osiedlu Pożegowo Inwestycja jest na etapie przygotowania prac ziemnych pod wylewkę betonu i fundamentów.

Reklama

Na gostyńskim osiedlu Pożegowo rozpoczęto budowę nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu, jest firma Raf-Mal Zakład Usługowo Remontowy Rafał Piotrowski. Prace budowlane powinny zakończyć się na początku grudnia 2021 r.

Środowiskowy Dom Samopomocy, który obecnie funkcjonuje w Gostyniu nie spełnia wymaganych standardów ze względu na małą powierzchnię użytkową i bariery architektoniczne, wyznaczone dla osób niepełnosprawnych. Stąd decyzja samorządu o budowie nowej siedziby placówki, z pozyskaniem zewnętrznego dofinansowania. Koszt inwestycji, związanej z budową nowego obiektu ŚDS w Gostyniu wynosi 4.402.000 zł.
Gmina Gostyń otrzymała z budżetu państwa - w ramach Programu Kompleksowego Wsparcia Dla Rodzin „Za życiem" Rozwój sieci ŚDS - środki finansowe w wysokości 2.635.000 zł, co pozwoli pokryć ponad 50% kosztów budowy nowej siedziby.

- Inwestycja jest na etapie przygotowania prac ziemnych pod wylewkę betonu i fundamentów - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu.

Powstający budynek zajmie ponad 800 m2, a w jego skład będą wchodziły między innymi takie pomieszczenia jak świetlica, pokoje medyczne, pokój wyciszeń, pokój komputerowy, a także pracownie: muzyczno–teatralna, biblioterapii oraz kulinarna. Będą toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnością oraz pomieszczenia biurowe. Nowy obiekt zapewni miejsce dla 50 osób wymagających wsparcia.

Przewidziany termin zakończenia prac budowlanych wyznaczono na 6 grudnia. Później rozpocznie się procedura uzyskania pozwolenia użytkowania.

- Będziemy mieć czas na dokonanie wszystkich odbiorów branżowych - nadzoru budowlanego, sanepidu, straży pożarnej pod kątem  BHP. Przeprowadzenie wszystkich odbiorów sprawi, że będziemy mogli uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu - wyjaśnia naczelnik Konieczny. - Jeśli chodzi o prace, musza być wykonywane zgodnie z harmonogramem i z naszym zakresem, bardzo szybko, po to żeby zdążyć. Wierzymy, że nam się uda - dodaje.

Niestety, jeśli wykonawca nie zdąży w terminie z budową ŚDS, to istnieje ryzyko, że gmina będzi emusiała zwrócić dofinansowanie. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy