Reklama lokalna
reklama

Pożar budynku gospodarczego w Drogoszewie. Do gaszenia ognia w stodole strażacy musieli użyć wody z rzeki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pożar budynku gospodarczego w Drogoszewie. Do gaszenia ognia w stodole strażacy musieli użyć wody z rzeki - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
26
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościKilkudziesięciu strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego - stodoły, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie, 4 lutego 2024 roku w miejscowości Drogoszewo. Walkę z ogniem jednostkom państwowej i ochotniczej straży pożarnej z Gostynia, Piasków, Godurowa i Zalesia utrudniał bardzo silny wiar. W trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej jednej osobie trzeba było udzielić pomocy medycznej.
reklama

Pożar stodoły w Drogoszewie. Nie było bezpośredniego zagrożenia dla domu

Zgłoszenie o pożarze stodoły w Drogoszewie (gm. Piaski) dotarło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu około godziny 9.30. Na miejsce zadysponowano zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej, w tym specjalistyczny samochód z drabiną oraz jednostki OSP: Piaski, Godurowo i Zalesie.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest poddasze stodoły. Ogień pojawił się wewnątrz budynku tworzącego swoisty kompleks połączony wiatą ze znajdującym się na tej samej posesji domem.

- Natomiast nie było bezpośredniego zagrożenia dla budynku mieszkalnego - tłumaczył aspirant sztabowy Wojciech Idkowiak, dowódca zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z KP PSP w Gostyniu.

reklama

Silny wiatr mocno utrudniał walkę z ogniem. Wodę do gaszenia stodoły w Drogoszewie pobrano z rzeki

Strażacy zabezpieczyli teren działań oraz zweryfikowali odłączenie prądu w budynku. Następnie przystąpili do gaszenia pożaru. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że w stodole znajdowała się spora ilość słomy oraz drewno opałowe.

- Dodatkowo, w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych napotkaliśmy trudności w postaci silnego wiatru, który przeszkadzał nam w opanowaniu pożaru - relacjonuje W. Idkowiak.

Strażacy musieli także skorzystać z alternatywnej metody zasilania w wodę.

- Znajdujący się w pobliżu hydrant miał zbyt małą wydajność, dlatego pobraliśmy wodę z pobliskiego cieku wodnego - dodał strażak KP PSP w Gostyniu.

reklama

W początkowej fazie wykorzystano trzy linie gaśnicze od frontu budynku. Wraz z przyjazdem na miejsce zdarzenia kolejnych zastępów, zwiększano liczbę prądów gaśniczych.

- Celem podania środka gaśniczego do wnętrza budynku konieczne było wykonanie otworów w poszyciu dachu. Po zlokalizowaniu pożaru podjęto decyzję o wyrzuceniu zalegającej na stropie słomy na podwórze posesji i dogaszaniu je prądem wody. Budynek oddymiono przy użyciu wentylatora - relacjonuje kapitan Łukasz Hajduk, rzecznik prasowy Komedny Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM FILMOWYM

reklama

Na miejsce pożaru w Drogoszewie wezwano karetkę

Podczas pożaru zasłabła właścicielka posesji, w związku z czym został do niej wezwany zespół ratownictwa medycznego. Przybyły na miejsce ZRM przebadał kobietę, która ostatecznie pozostała na miejscu zdarzenia.

W działaniach trwających ponad 4,5 godziny udział wzięło łącznie 9 zastępów straży z powiatu gostyńskiego:

  • 4x JRG Gostyń,
  • 2x OSP Piaski,
  • 2x OSP Zalesie Wielkopolskie
  • 1x OSP Godurowo
W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ cały dach budynku gospodarczego, spaleniu - jego konstrukcja. Podczas działań, aby móc skuteczniej walczyć z ogniem, strażacy usunęli pokrycie z dachówek ceramicznych.

Właściciel wstępnie wycenił straty poniesione w pożarze na 55 tys. złotych.

KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

 

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama