Reklama

W Gostyniu powstanie kilka nowych ulic. Jakie będą ich nazwy? Znamy propozycje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

W Gostyniu powstanie kilka nowych ulic. Jakie będą ich nazwy? Znamy propozycje - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas najbliższej sesji Rada Miejska w Gostyniu będzie rozpatrywała projekty uchwał w sprawie nadania nazw 4 ulicom, które mają powstać w Gostyniu i Brzeziu.

Rejon w bezpośrednim sąsiedztwie drogi łączącej ul. Leszczyńską z ul. Górną to doskonałe miejsce, na kolejne obiekty mieszkalne i wielorodzinne, lub inne nieruchomości, chociażby sklepy.

- Zachodzi konieczność nadania nazwy nowej ulicy, co (...) umożliwi prawidłową numerację porządkową dla planowanych budynków – napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały, w której proponuje się również zmianę nazwy odcinka ulicy Wichrowej w Gostyniu. 

W projekcie uchwały, która zostanie przedstawiona radnym Rady Miejskiej w Gostyniu podczas najbliższej sesji,  zaproponowano, by odcinek nowej drogi - położony w Gostyniu i Brzeziu (patrząc od skrzyżowania z ul. Górną do skrzyżowania w Brzeziu) otrzymał nazwę aleja Niepodległości. W tym przypadku konieczna jest też zmiana nazwy odcinka ulicy Wichrowej położonej w Gostyniu (tego, który wchodzi w ciąg nowo budowanej drogi - łącznika).

 

Na skutek budowy nowej drogi powstaną jej odnogi i kolejne ulice, które też powinny mieć swoją nazwę. Zespół do spraw nazewnictwa ulic, placów i dróg wewnętrznych w gminie Gostyń, wziął pod uwagę jednolity charakter nazewnictwa ulic w danym rejonie, nie zapominając jednocześnie o  upamiętnieniu ojców niepodległości. Dlatego dla jednej z ulic zaproponowano nazwę ul. Ignacego Daszyńskiego.

 

Kolejna z ulic - zgodnie z propozycją - miałaby nazywać się ul. Ignacego Paderewskiego.

Zespół do spraw nazewnictwa ulic, placów i dróg wewnętrznych w gminie Gostyń, dla ulicy która powstanie w okolicach nowo budowanej drogi zaproponował jako patrona Wojciecha Korfantego.

 

Czy radnym spodobają się propozycje nazw nowych ulic? Być może mają swoje koncepcje... Sesja już w najbliższy czwartek, 22 września w gostyńskim ratuszu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy