Reklama

Powstał kolejny odcinek drogi. Ceny poszły w górę

Opublikowano:
Autor:

Powstał kolejny odcinek drogi. Ceny poszły w górę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W ubiegłym roku liczyli na to, że inwestycja już w tym będzie cieszyć oko w całości. Niestety, trochę zabrakło. Właśnie skończono prace nad kolejnym odcinkiem drogi Wziąchów-Nowiny.

 

Nowy odcinek ma 700 metrów, czyli tyle samo, ile w roku poprzedzającym. Dużo wyższa jest natomiast kwota, bo jak wyjaśnia Piotr Piorun z pogorzelskiego urzędu, w górę poszła przede wszystkim cena asfaltu. W ubiegłym roku 700-metrowy odcinek tej drogi wykonano za kwotę prawie 145 tysięcy, a w tym za nieco ponad 199 600 zł.

- Trzy firmy były zainteresowane wykonaniem zadania. Propozycja najmniej dla nas atrakcyjna opiewała na kwotę 286 tysięcy, to prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym, mimo że to te same warunki – zaznacza Piotr Piorun, inspektor ds. gospodarki komunalnej i drogownictwa.

Prace poszły szybko. - Nie było prac ziemnych, bazowano na podbudowie, która tam jest. Wyrównano wszystko tłuczniem granitowym i na to położono dywan asfaltowy – tłumaczy P. Piorun. Droga ma 4 metry szerokości i po obu stronach ma utwardzone pobocza. Gmina otrzymała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE