Budowa dwóch nowych boisk wielofunkcyjnych "Orlik" w Szelejewie i w Bodzewie znacząco poszerzy bazę sportowo-rekreacyjną na terenie gminy, gdyż dotychczas taki obiekt funkcjonował tylko przy szkole podstawowej w Piaskach.
Jako pierwsze prace budowlane rozpoczęto przy szkole w Szelejewie Pierwszym, dlatego poziom zaawansowania realizacji inwestycji jest dużo większy niż w Bodzewie, gdzie przedsięwzięcie w zasadzie dopiero rusza - m.in. trwa przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej.
Generalnym wykonawcą obu zadań inwestycyjnych jest firma Baydo Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Umowny termin zakończenia prac upływa 16 grudnia 2024 roku.
Również środki finansowe przeznaczone na ich realizację pochodzą z tych samych źródeł - a więc rządowego programu Polski Ład.
- dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - 87,85%
- wkład własny gminy Piaski - 12,15 %
Natomiast różna jest wartość inwestycji:
- budowa boiska wielofunkcyjnego w Szelejewie Pierwszym kosztuje 1 290 607,22 zł
- budowa boiska wielofunkcyjnego w Bodzewie pochłonie 1 658 652,11 zł
KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ
Komentarze (0)