Reklama

Powiatowy konkurs polonistyczny zakończony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Dziecko

Powiatowy konkurs polonistyczny zakończony - Zdjęcie główne

foto Stowarzyszenie Dziecko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartosz Pawlak ze szkoły w Zimnowodzie zajął pierwsze miejsce w 20. Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Gostyniu.

Reklama

XX Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych za nami. Finał odbył się 21 kwietnia 2023 r. w siedzibie organizatora konkursu – w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Patronat nad konkursem objęli: wielkopolski kurator oświaty, starosta gostyński i burmistrz Gostynia. Współorganizatorem konkursu po raz piętnasty było Stowarzyszenie „DZIECKO”. Szkoły podstawowe z powiatu gostyńskiego zgłosiły 27 uczestników, laureatów eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z dwóch części: wypracowanie i test z nauki o języku. 

Nad przebiegiem konkursu czuwała Powiatowa Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora SP 2 w składzie: Ewa Sobkowiak – przewodnicząca komisji – nauczyciel języka polskiego w SP nr 2 w Gostyniu; Danuta Szal – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Krobi, Beata Kawczyńska-Konury – nauczyciel języka polskiego w SP nr 2 w Gostyniu i Izabela Gawrońska – nauczyciel języka polskiego w SP nr 1 w Gostyniu.

Po sprawdzeniu wszystkich prac pisemnych i testów, komisja ustaliła zwycięzców.
Podsumowanie Konkursu i uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 28 kwietnia 2023 r. Zanim zostały ogłoszone wyniki, uczniowie klas V a i VI b zaprezentowali utwory Beethovena i Brahmsa w aranżacjach na flet i recytację wierszy Wisławy Szymborskiej. Nagrody i dyplomy wręczali Joanna Jakubiak, reprezentująca starostę gostyńskiego, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu - Waldemar Minta. 

Zwycięzcami Powiatowego Konkursu Języka Polskiego zostali:

  • Bartosz Pawlak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie, który zajął pierwsze miejsce,
  • drugie miejsce przypadło Wiktorii Danielczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu,
  • a trzecie - Marcie Biskup, także ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. 
Tytuł Mistrza Frazeologii zdobył Bartosz Pawlak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie. Tytuł Mistrza Ortografii uzyskała Martyna Uzarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. 

Komisja przyznała też dwa wyróżnienia za ciekawe ujęcie tematu. Autorkami wyróżnionych prac są: Anna Smektała ze Szkoły Podstawowej w Krobi i Jagoda Płatek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy