Reklama

Potrącenie na „pasach”. Policja poszukuje sprawcy

Opublikowano:
Autor:

Potrącenie na „pasach”. Policja poszukuje sprawcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ulica Poznańska w Gostyniu, około godz. 16.30, po zmroku. Spory ruch na drodze. Z miasta wyjeżdżają mieszkańcy po zakupach, wracają też z pracy. Na przejście dla pieszych, wchodzi 39-letni mężczyzna.

Może być niewidoczny, pada śnieg, od mokrej nawierzchni odbijają się światła samochodów. Przejście znajdujące się tuż za zakrętem bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej, jest nieoświetlone - należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych w mieście.

Kierowca jednego z samochodów wjeżdża na „zebrę”, uderza w mieszkańca Gostynia, kiedy ten już prawie schodzi z "zebry". Sprawca odjeżdża dalej, nie udzielając mężczyźnie żadnej pomocy. Hałas i zamieszanie powodują, że na ulicę wybiegają mieszkańcy domów i właściciele posesji. Ktoś wzywa karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni po wstępnym zbadaniu potrąconego decydują, że powinien on znaleźć się w szpitalu. Karetka odjeżdża.

Policja, po wysłuchaniu świadków, wysyła komunikat o poszukiwaniu sprawcy i jak najszybciej udaje się na poszukiwanie kierowcy samochodu, który uciekł z miejsca zdarzenia, w kierunku Kunowa. Funkcjonariusze czekają na informacje od  osób, które były świadkami potrącenia lub mogły widzieć samochód, którym podróżował sprawca.

[AKTUALIZACJA godz. 21.50]

Dowiedzielismy sie nieoficjalnie, że mieszkaniec Gostynia, ktory został potrącony na pasach przy skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Granicznej doznał licznych złamań twarzoczaszki. Został przewieziony do szpitala w Poznaniu.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo -Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu poszukują świadków tego zdarzenia. Osoby, które widziały wypadek lub mają wiedzę na jego temat proszone są o kontakt z KPP w Gostyniu, numer telefonu 65 575 8200, 65 575 8270.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE