Reklama

Poniecka Karta Seniora. Co trzeba zrobić, żeby ją dostać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum gostynska.pl

Poniecka Karta Seniora. Co trzeba zrobić, żeby ją dostać - Zdjęcie główne

foto Archiwum gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Poniec rozpoczęła realizację projektu Poniecka Karta Seniora skierowanego do osób, które ukończyły 60. rok życia i na stałe zamieszkują na terenie samorządu. - Chcemy poprawić i wzmocnić kondycję finansową naszych seniorów poprzez szereg ulg i zniżek zaproponowanych przez partnerów programu - tłumaczy Hanna Konieczna, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu.

Komu będzie wydawana Poniecka Karta Seniora?

Projekt Ponieckiej Karty Seniora wpisuje się w uchwalony przez gminę program polityki senioralnej. Według danych statystycznych Urzędu Miejskiego w Poniecu, zgodnie z przyjętymi kryteriami - cenzusem wieku i miejsca zamieszkania - jest to propozycja dla ponad 1800 mieszkańców.

- Zbieramy wnioski, których na obecną chwilę mamy ponad 60. Ale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób jeszcze nie słyszało o programie. Chcemy również przez sołtysów dotrzeć do naszych seniorów i zachęcić do składania wniosków. Myślę, że najpóźniej w przyszłym tygodniu zamówimy pierwsze Ponieckie Karty Seniora - zdradza Hanna Konieczna. 

Z ulg i zniżek posiadacz Ponieckiej Karty Seniora będzie mógł skorzystać z dowodem osobistym. Jest ona bezpłatna i bezterminowa.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ

Jakie ulgi i gdzie z Poniecką Kartą Seniora?

Obecnie trwa poszukiwanie partnerów do programu Ponieckiej Karty Seniora. Przede wszystkim chodzi o ułatwienie seniorom dostępu do dóbr kultury, sportu i rozrywki oraz wszelkich innych usług i produktów oferowanych przez instytucje i firmy.

Każdemu partnerowi, który przyłączy się do tej inicjatywy, będą przysługiwały:

  • możliwość posługiwania się znakiem "Tu honorujemy Poniecką Kartę Seniora",
  • reklama i kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy,
  • prezentacja na stronie internetowej oraz w gminnym biuletynie.
- Gminne Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu już zaoferowały zniżki - GCK przykładowo na organizowane wycieczki i koncerty oraz różnego rodzaju warsztaty. Z kolei ośrodek sportu i rekreacji na swoje usługi: korzystanie z toru bowlingowego czy squasha. Szczególnie bowlingiem seniorzy byli mocno zainteresowani i tutaj zniżka będzie spora, bo nawet do 30% - tłumaczy kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu.

Chęć udziału w programie zadeklarowało także kilka sklepów, gdzie ulgi mają dotyczyć nawet całego asortymentu. 

- Mamy nadzieję, że w dzisiejszych, trudnych finansowo czasach, Poniecka Karta Seniora pozwoli odciążyć domowy budżet naszych seniorów i dzięki temu będą mogli być cały czas aktywni - podsumowuje H. Konieczna.

Co należy zrobić, aby stać się posiadaczem Ponieckiej Karty Seniora? 

  • wypełnić i złożyć w wniosek w Klubie Seniora w Poniecu, ul. Spokojna 8 w godzinach 7.00 - 15.00 oraz pod nr tel. 793-862-289.
  • wnioski dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Poniecu, w Klubie Seniora w Poniecu oraz na stronie internetowej OPS - link TUTAJ.
Więcej informacji na ulotkach PONIŻEJ.

Źródło: strona internetowa gminy Poniec

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy