Reklama

Polowali na kierowców - doprowadzali do kolizji

Opublikowano:
Autor:

Polowali na kierowców - doprowadzali do kolizji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od rana ogólnopolskie media podają informację o zatrzymaniach przeprowadzonych przez policjantów z Poznania.

Funkcjonariusze zatrzymali członków stowarzyszenia deklarującego troskę o respektowanie prawa na drogach. Są podejrzani o „polowanie” na innych kierowców, doprowadzanie do kolizji drogowych i wyłudzenia odszkodowań. Za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzanie pieniędzy grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali w środę 6 osób zamieszanych w wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych. Policjanci wstępnie szacują, że suma strat może sięgnąć nawet 2 milionów złotych.

Wśród zatrzymanych są działacze jednego ze znanych stowarzyszeń działających na rzecz respektowania prawa na drogach.

 

- Sposób działania podejrzanych polegał na tym, że wcześniej zakupionymi samochodami „polowali” na innych kierowców na terenie Poznania i innych miast Wielkopolski. W sprzyjających im sytuacjach doprowadzali do stłuczek. Występowali potem do ubezpieczalni o wypłaty odszkodowań. Innym ulubionym sposobem było celowe wjeżdżanie w wyrwy oraz dziury w drogach i świadome uszkadzanie w ten sposób samochodów. Następnie domagali się odszkodowań od zarządców dróg – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w PoznaniuPolicjanci poznańskiej drogówki kilka miesięcy temu zwrócili uwagę, że między innymi osoby znane im z wystąpień medialnych bardzo często wzywają ich do kolizji drogowych. Charakterystyczne było to, że zazwyczaj do zdarzeń dochodziło niemal w tych samych miejscach, poruszali się różnymi samochodami i mieli zainstalowanie systemy kamer mające potwierdzić ich wersję wydarzeń. Podejrzaną sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału PG Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Okazało się, że nazwiska wytypowanych osób pojawiają się w dziesiątkach spraw ubezpieczeniowych. Zebrane materiały dowodowe przekazali prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W zaplanowanym zatrzymaniu podejrzanych wzięły udział grupy realizacyjne oraz funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych. Do policyjnego aresztu trafiła między innymi funkcjonariuszka KMP w Poznaniu. Komendant Miejski Policji w Poznaniu dzisiaj, po otrzymaniu materiałów z prokuratury, zadecyduje o uruchomieniu procedury zwolnienia jej ze służby w Policji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 6 podejrzanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów wyłudzenia odszkodowań, oszustw, działania w zorganizowanej grupie przestępczej, Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku przestępstw popełnionych w strukturach grupy przestępczej nawet do 12 lat więzienia. Policja i Prokuratura wystąpiły do sądu z wnioskami o aresztowanie podejrzanych.

Zobacz film: (źródło: KWP Poznań)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE