Reklama

Policjant też człowiek! Gostyńscy mundurowi z małej „nutelli” zrobili prezenty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyńscy policjanci nie tylko kontrolują, mandaty wlepiają, ale też wielkie serca mają. Jedni otrzymali honorowy tytuł „Mikołaja 2022”, inna grupa funkcjonariuszy zamieniła się w niebieskich Mikołajów, by zawieźć prezenty marzeń do ubogiej rodziny.

Reklama

Honorowy tytuł Mikołaje 2022 dla gostyńskich mundurowych

Mundurowi z zarządu terenowego Niezależnego Samorządu Związku Zawodowego Policjantów przy KPP w Gostyniu otrzymali honorowy tytuł „Mikołaja 2022” za przygotowanie świątecznych paczek. Z kolei funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego postanowili zrobić prezent potrzebującej rodzinie.

„Mikołaje 2022” od 15 lat organizują PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko”. W tym roku w akcję po raz kolejny włączyli się policjanci z KPP w Gostyniu, którzy przygotowali paczki dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Produkty spożywcze, chemiczne i zabawki, jakie podarowali mundurowi, za pośrednictwem wolontariuszy i pracowników PCPR oraz OPS-ów trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu gostyńskiego. Część paczek pracownicy OPS, wolontariusze PCPR i „DZIECKA” dyskretnie przekażą rodzicom, by to oni umieścili te prezenty pod choinką w swoich domach. 

- Każdy, kto decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę lub przekazać dary, ma okazję wcielić się w dobrego ducha - nadmienia Mirosław Sobkowiak, szef PCPR w Gostyniu.

W ramach autorskiego projektu „Mikołaje 2022” od kilkunastu lat wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowują  paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla starszych mieszkańców. W realizację projektu włączają się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy, a także ośrodki pomocy społecznej. Akcja jest anonimowa, obdarowywany nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska obdarowywanego. 

Prezent od policji, który spełnił marzenie dzieci z Gostynia

Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z krzywdą ludzką mają styczność niemalże na co dzień. Jako pierwsi docierają na miejsce interwencji. I to oni właśnie postanowili zrobić prezent potrzebującej rodzinie. 

- Gdy tylko usłyszeli, że marzeniem dzieci jest otrzymać na gwiazdkę „prawdziwą nutellę” od razu podjęli decyzję! Decyzję o spełnieniu ich marzeń - mówi podkom. Monika Curyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

W spisaniu potrzeb rodziny - matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci - pomógł pracownik socjalny z asystentem rodziny z MGOPS w Gostyniu. 

15 grudnia funkcjonariusze z ogromną radością przekazali paczki potrzebującym.

- Rodzina z niedowierzaniem i zaskoczeniem obserwowała „Mikołaje” w niebieskich mundurach, z niezliczoną ilością prezentów. W ten sposób z jednej małej nutelli zrobiła się wielka paczka, bo policjanci mają wielkie serca - podkreśla podkom. Monika Curyk.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy