W ubiegłym tygodniu na tablicy ogłoszeń w jednym z bloków, zlokalizowanym na gostyńskim osiedlu, gdzie zarządcą jest Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa (GSM), pojawił się komunikat. Zastępca prezesa spółdzielni informuje lokatorów, że w ostatnim czasie odnotowano „zwiększoną częstotliwość interwencji związanych z koniecznością udrażniania kanalizacji sanitarnej.
- Wyciągnięte z kanalizacji sanitarnej przedmioty w sposób jednoznaczny wskazują, że niektórzy użytkownicy lokali mieszkalnych wrzucają do niej rzeczy, które nigdy nie powinny się tam znaleźć – informuje podpisana pod komunikatem Agnieszka Wojciechowska, zastępca prezesa zarządu GSM.
Informacja ukazała się na tablicach, w klatkach schodowych tylko jednej nieruchomości – tej, której rury kanalizacji sanitarnej w ostatnim czasie udrażniano trzy razy z rzędu.
Wypływały rzeczy, które nie powinny trafić do sedesu, do kanalizacji sanitarnej. To były ręczniki papierowe, które blokują przepływ w rurach, pampersy – swoją drogą nie wiem jak można spłukać pampersa w toalecie? – zastanawia się Agnieszka Wojciechowska.
Poza tym rury zapchane zostały ręcznikami papierowymi, podpaskami, chusteczkami i ręcznikami flizelinowymi.
Pływało jeszcze coś papierowego, ale nie jesteśmy w stanie określić, co to mogłoby być. To się zdarzyło kolejny raz z rzędu. Trzykrotnie musieliśmy wzywać z ZWiK wóz oraz ekipę pracowników do udrażniania kanalizacji, za każdym razem w tej samej nieruchomości – mówi wiceprezes zarządu GSM.
Komunikat pojawił się tylko w tym bloku, od którego odchodziły zapchane śmieciami rury kanalizacyjne.
Ciężko nam ustalić, kto to robi. Trudno też powiedzieć, czy rzeczywiście ta osoba nie zdaje sobie sprawy, jakie szkody wyrządza takim postępowaniem? Być może wie, że postępuje źle, ale mimo tego i tak to robi. Ale dlaczego? - zastanawia sie Agnieszka Wojciechowska, które jest bardzo zaskoczona faktem, że lokatorzy wciąż nie potrafią segregować odpadów komunalnych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.