Reklama

Podniesienie podatków było nieuniknione

Opublikowano: pt, 15 lis 2019 10:15
Autor:

Podniesienie podatków było nieuniknione - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od przyszłego roku kalendarzowego o około 7% wzrośnie wysokość stawek podatku od nieruchomości w gm. Pogorzela. Jest on jednym z podstawowych źródeł dochodu budżetu gminy, przeznaczanym na finansowanie zadań własnych.

 

Rada w ubiegłym roku nie podjęła uchwały o podwyżkach podatków. Burmistrz Piotr Curyk stwierdził, że w związku z tym ten rok jest „niemal konieczny, bo wszystkie samorządy wokoło to uczyniły”.

- Podwyżki wydają się duże, ale i tak wkoło jesteśmy taką „zielona wyspą” jeżeli chodzi o podatki. Będziemy i tak w sferze gospodarczej mieli je najmniejsze w okolicy. Podwyżka jest niezbędna, żeby gmina mogła funkcjonować i wykonać te zadania, które stoją przed nami – mówił burmistrz.

Podczas podejmowania uchwały dwie osoby wstrzymały się od oddania głosu. W zakresie dwóch kategorii stawek: od gruntów pod wodami powierzchniowymi oraz od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych stawki dostosowano do Obwieszczenia Ministra Finansów, natomiast wysokość pozostałych stawek na 2020 rok zaproponowano na poziomie 7% wzrostu w porównaniu z rokiem podatkowym 2019.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE