Reklama

Reklama

Podano ponad 13 tysięcy szczepionek. Zaskoczeni pacjenci - ocena punktu szczepień masowych w Gostyniu

Opublikowano: ndz, 6 cze 2021 07:57
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Podano ponad 13 tysięcy szczepionek. Zaskoczeni pacjenci - ocena punktu szczepień masowych w Gostyniu - Zdjęcie główne

Punkt szczepień masowych w Gostyniu zorganizowano w hali ZSO w Gostyniu | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu wśród pacjentów punktu szczepień masowych w Gostyniu przeprowadzono badania ankietowe. W sumie o zdanie zapytano 114 osób. Jak ocenili punkt w hali ZSO w Gostyniu?

Reklama

,,Jestem zaskoczony sprawnością i profesjonalizmem, jaki wykazują osoby tu zatrudnione” – tak o punkcie szczepień masowych w Gostyniu, jego obsłudze mówią pacjenci. Mimo usterek na początku funkcjonowania, 96% osób bardzo dobrze, a 4% dobrze ocenia poziom obsługi w powszechnym punkcie szczepień w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Ankietowani pozytywnie wypowiadają się również o personelu medycznym, który kwalifikuje do szczepień – 83% uważa, że bardzo dobrze wykonuje swoją pracę, 17% - że dobrze.

Tak wyglądają wyniki  ankiety satysfakcji przeprowadzonej hali ZSO w ubiegłym tygodniu.  W sumie o zdanie zapytano 114 osób. 

 

Punkt szczepień masowych w Gostyniu - od kiedy funkcjonuje?

Powszechny punkt szczepień, jaki przygotowano w hali ZSO (byliśmy w środku - ZOBACZ TUTAJ) funkcjonuje od 29 kwietnia. Jego organizatorem jest SP ZOZ w Gostyniu we współpracy ze starostwem powiatowym. Rejestracja ruszyła kilka dni wcześniej. W hali preparat może przyjmować pomiędzy 1500-2000 osób tygodniowo, przy założeniu, że punk będzie czynny od rana do wieczora od 3 do 4 dni w tygodniu. Do pracy przy organizacji procesu szczepień w powiecie gostyńskim zaangażowanych zostało 60 pracowników - zarówno personel medyczny: pielęgniarski, lekarski, ratownicy medyczni (w sumie z personelu szpitala powiatowego ponad 40 osób). Punkt szczepień obsługują też osoby współpracujące w zakresie pomocy technicznej oraz pracujące przy rejestracji.

 

Punkt szczepień masowych w Gostyniu - problemy techniczne

Pierwszego dnia szczepionkę otrzymało 522 mieszkańców. Drugiego dnia... pojawiły się problemy techniczne - błąd w systemie rejestracji spowodował, że pacjenci zdublowali się, zostali podwójnie zapisani na jedną godzinę i powstała gigantyczna kolejka. To - paradoksalnie - wypromowało punkt szczepień masowych w Gostyniu w mediach społecznościowych. Usterka dość szybko została usunięta i w ciągu kilku godzin sytuację opanowano.

 

Punkt szczepień masowych w Gostyniu - ile osób zaszczepiono?

Od początku funkcjonowania punktu szczepień do końca maja pierwszą lub drugą dawkę preparatu podano łącznie 13 189 razy. Dane z 31 maja mówią też, że w Gostyniu wykonano 9.551 szczepień I dawką, a 3.638 osób przyjęło II dawkę preparatu. 

 

Punkt szczepień masowych w Gostyniu - jak go oceniają pacjenci?

W ubiegłym tygodniu wśród pacjentów punktu przeprowadzono badania ankietowe. W sumie o poziom obsługi medycznej oraz organizacji punktu zapytano losowo wybranych 114 osób. - Wyniki pokazują, że powszechny punktu szczepień pracuje na wysokim poziomie. Wszyscy zapytani pacjenci ocenili go dobrze lub bardzo dobrze – zarówno pod względem obsługi technicznej, kwalifikacji do szczepienia i samego procesu szczepienia - mówi zadowolona Justyna Jaskulska, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

Oprócz pytań zamkniętych, możliwe było też zostawienie własnego komentarza czy uwagi. Oto niektóre spośród nich:

  • ,,Bez kolejki, sprawna, profesjonalna obsługa”
  • ,,Miły, życzliwy personel”
  • ,,Świetnie zorganizowany punkt szczepień. Bardzo miła i sprawnie działająca obsługa”
  • ,,Jestem zaskoczony sprawnością i profesjonalizmem, jaki wykazują osoby tu zatrudnione”
  • ,,Duże znaczenie miała dla mnie przestrzeń. Nie było tłoku”

 

Punkt szczepień masowych w Gostyniu - jak się zarejestrować?

Aby skorzystać z punktu szczepień, wystarczy zarejestrować się telefonicznie. Można to zrobić od poniedziałku do soboty między 8 a 15, dzwoniąc pod jeden z trzech numerów: 667 487 782, 667 488 176, 782 609 048. Istnieje również możliwość rejestracji poprzez internetowe konto pacjenta oraz przez infolinię 989. Pacjent zdecydowany zaszczepić się przeciw Covid-19, logując się na stronie pacient.gov.pl ma możliwość wyboru preparatu. W punkcie szczepień masowych w Gostyniu podawane są głównie szczepionki firmy Pfizer.  Są wolne terminy!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -1

    nn

    Prawda. Szybko, sprawnie, bez problemów. Gdyby nie konieczność czekania po szczepieniu, wszystko trwałoby kilka minut od momentu zaparkowania samochodu. A na parkingu był nawet pan, który pokazywał wolne miejsca.