Reklama

PILNE! Jest szansa na dwa wyjątkowe, modułowe place zabaw w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: nivea.pl portal

PILNE! Jest szansa na dwa wyjątkowe, modułowe place zabaw w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

Modułowy plac zabaw może powstać w Piaskach i w Gostyniu | foto nivea.pl portal

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości OSiR w Gostyniu oraz Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach biorą udział w konkursie, ogłoszonym po raz siódmy przez doskonale wszystkim znaną markę Nivea, która w bieżącym roku obchodzi 20-lecie swojego zaangażowania społecznego. Instytucje bardzo liczą na głosy mieszkańców. Jeśli społeczność gmin się zmobilizuje, dostanie w prezencie wyjątkowe, modułowe podwórka do zabawy dla dzieci.

Takie nietypowe podwórka modułowe do zabawy mają dzieci w Rawiczu, Śremie. A dlaczego coś takiego nie miałoby powstać w Gostyniu czy w Piaskach? Jest szansa, że unikatowe zabawki pojawią się w Gostyniu przy ul. Sportowej. OSiR w Gostyniu zgłosił teren po dawnym korcie tenisowym do postawienia nowoczesnego, modułowego placu zabaw. Aby ten pojawił się u nas w wyznaczonym miejscu, potrzebne są głosy mieszkańców.

 

OSiR w Gostyniu oraz Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach biorą udział w konkursie, ogłoszonym po raz siódmy przez doskonale wszystkim znaną markę Nivea, która w bieżącym roku obchodzi 20-lecie swojego zaangażowania społecznego.

- Dzięki niemu pielęgnujemy nie tylko skórę, ale także bliskość i rodzinne wartości. Wiemy, że razem jest najlepiej i dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się na Podwórkach NIVEA w całej Polsce! - tak Nivea promuje swoją akcję na portalu.

Lider wśród kosmetycznych marek w Polsce wybudował już 160 wyjątkowych podwórek, a w 2021 r. postanowił wybudować kolejnych 20 modułowych placów zabaw. To właśnie dlatego w tym szczególnym roku zaprosił do wspólnej zabawy wszystkie szkoły, domy kultury oraz ośrodki sportu i rekreacji. 

Instytucje takie, jak gostyński OSiR i Centrum Kultury w Piaskach postanowiły wykorzystać okazję. Wybrano lokalizację, która musiała spełniać określone wymagania (ważne były m.in. metraż i kształt terenu oraz odpowiednia odległość od miasta). 

Pracownicy gostyńskiego ośrodka sportu uznali, że na modułowy plac zabaw najlepszy będzie teren rekreacyjny po byłym korcie tenisowym przy ul. Sportowej. Przygotowano dokumentację, którą wysłano na konkurs. Zgłoszenie gostyńskiego ośrodka sportu pomyślnie przeszło I etap rywalizacji i decyzją jury znalazło się w grupie 49 lokalizacji, na które mogą teraz głosować mieszkańcy. 

- Gostyń jest w kategorii miejscowości z liczbą mieszkańców od 20 do 60 tysięcy. Modułowe place zabaw powstaną w 15 lokalizacjach z najwyższą liczbą głosów. Warto głosować - wyjaśnia Maria Pawlak, koordynatorka akcji w OSiR w Gostyniu.

Zgłoszenie Centrum Kultury w Piaskach znajduje się w innej kategorii - miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

Jak wygląda unikalne podwórko modułowe Nivea? 

Można je obejrzeć w trakcie spaceru po modułowych placach zabaw z poprzednich edycji konkursu, na stronie internetowej podworko.nivea.pl - TUTAJ.

Na unikalnym podwórku dla dzieci  znajdzie się ścianka wspinaczkowa w kształcie kubika. Będą też: nowoczesne huśtawki (różnego rodzaju, w różnych kształtach), urządzenie do balansowania, trampolina, wyjątkowe planetarium, karuzela integracyjna. Znajdzie się również piaskownica, która jednocześnie pełni funkcję gry w kapsle. Dzieci będą miały do zabawy tuby do rozmów, huśtawkę ważkę, tablice z grami, które rozwijają spostrzegawczość i strategiczne myślenie, nie zabraknie oczywiście zjeżdżalni.

- To nie jest tradycyjny plac zabaw, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, tylko coś więcej. Wszystkie zamontowane tam urządzenia wpływają pozytywnie na kreatywność i rozwój dzieci - zapewnia Maria Pawlak.

Modułowy plac zabaw wart jest 250 tys. zł. Jeśli OSiR w Gostyniu zakwalifikuje się do grupy szczęśliwej piętnastki miejscowości, w których Nivea postawi wyjątkowe podwórko do zabawy, nic nie będzie dokładał do kosztów budowy. 

Gostyński ośrodek sportu oraz Centrum Kultury w Piaskach liczą na mieszkańców swoich gmin w głosowaniu. Potrzebna są Wasza pomoc i mobilizacja - ZOBACZ TUTAJ.

 

Jak głosować?

Głosowanie jest darmowe. I bardzo proste. Na fanpage’u OSiR znajduje się link - TUTAJ zainteresowany mieszkaniec powinien się zalogować, wpisać swój adres mailowy, a wtedy może oddać swój głos - codziennie jeden.

Natomiast na postawienie unikatowego placu zabaw w gminie Piaski można głosować  TUTAJ.

Głosy oddajemy do 15 lipca. A zatem logujemy się i głosujemy! Jest szansa na modułowe place zabaw w powiecie gostyńskim.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy