Reklama

Pieniądze spadły im z nieba

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze spadły im z nieba - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ten remont był pilnie potrzebny. Podczas opadów dach solidnie przeciekał. Przechodził cząstkowe remonty, ale mieszkańcy wiedzieli, że czeka ich spora inwestycja. Udało się ją zrealizować w tym roku.

 

W połowie października zakończył się remont dachu na świetlicy w Kościuszkowie. Został on pokryty styro-papą, co pozwoli utrzymywać lepszą termoizolację budynku. W najbliższym czasie świetlica zyska nowy wygląd.

- Na ten rok mieliśmy w planie remont elewacji zewnętrznej i dachu, jednak nie udało nam się otrzymać dofinansowania z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Jak się okazało, nasz projekt był słabo oceniony – mówi sołtys Kościuszkowa, Tomasz Gruetzmacher.

Wspólnie z urzędem gminy zdecydowano więc tylko o remoncie dachu, który przeciekał.

- Po każdej ulewie mieliśmy dziesiątki litrów wody w środku, dach był w fatalnym stanie. To niemały koszt, więc tylko go łataliśmy doraźnie, ale wiedzieliśmy, że czeka nas remont – mówi dalej.

Szczęśliwie napłynął zastrzyk gotówki.

- Pozostała część pieniędzy spadła nam z nieba. Okazało się, że w tym roku nastąpiła likwidacja SKR-ów i stamtąd otrzymaliśmy 13 tysięcy. (...) Część udało się przeznaczyć właśnie na ten zaplanowany remont elewacji zewnętrznej, także w tej chwili trwają prace ociepleniowe budynku – mówi sołtys.

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE