Reklama

Ośrodek kultury w Gostyniu wyciąga rękę do ukraińskich dzieci. Będą tańce, kolorowanki i filmy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. prywatne

Ośrodek kultury w Gostyniu wyciąga rękę do ukraińskich dzieci. Będą tańce, kolorowanki i filmy - Zdjęcie główne

Gostyń. W GOK Hutnik zajęcia dla dzieci z Ukrainy | foto arch. prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Głównie robimy to z myślą o dzieciach, by chociaż na chwilę zapomniały, dlaczego musiały uciekać z domu, z własnego kraju, ogarniętego wojną - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.

W obliczu tragedii, rozgrywającej się na Ukrainie, za naszą wschodnią granicą, a także i w odpowiedzi na licznie przybywających do Gostynia obywateli Ukrainy, ośrodek kultury w Gostyniu przygotował ofertę dla najmłodszych uchodźców. 

Zawsze o godz. 10.00 w środy i piątki zaplanowano dwie godziny zajęć.

- Dzieci w wyjątkowy sposób przeżywają wojenną tragedię i nie są w stanie zrozumieć absurdu konfliktów politycznych. Chcąc im dać trochę radości i możliwości zapomnienia o problemach od przyszłego tygodnia uruchamiamy cykl zajęć dla ukraińskich dzieci - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. 

 W środy i w piątki w GOK “Hutnik” będą się odbywały zajęcia plastyczne, natomiast w czwartki w Kinie “Pod Kopułą” serwować będziemy animacje, oczywiście z ukraińskim dubbingiem. Dwie godziny spotkania zaplanowano o stałej godzinie - o godz. 10.00.

- Z jednej strony będzie to trochę oddechu dla tych dzieci, z drugiej - okazja dla rodziców, żeby mogli załatwić formalności, przy których obecność dziecka jest niepotrzebna - dodaje.

Na razie warsztaty i filmy dla najmłodszych zaplanowano na najbliższe 3 tygodnie. Dyrektor zamierza to kontynuować. 

- Możemy dołożyć nowe zajęcia, na przykład taneczne - wyjaśniaTomasz Barton. - Będziemy je organizować tak długo, jak będzie to potrzebne. Jest deklaracja gminy, że będzie wspierać nasz pomysł w tym zakresie, GOK Hutnik nie dysponuje tak dużymi środkami, żebyśmy nagle mogli je przeznaczyć na dodatkowe warsztaty. Jest to jednak w interesie wszystkich, by dzieci nie myślały. Przyjmiemy tyle dzieci, ile będzie trzeba. 200 osób może wejść na seans, ale jeśli zajdzie taka trzeba, to zorganizujemy ich więcej - dodaje.

Co z barierą językową? Dyrekcja ośrodka kultury nie widzi w tym problemu i zapewnia obecność wolontariuszy znających język ukraiński. W tej kwestii, w porozumiewaniu się z uchodźcami zamierza opierać się na doświadczeniu tych Ukraińców, którzy już od jakiegoś czasu mieszkają w Gostyniu, i którzy radzą sobie zarówno z językiem polskim, jak i macierzystym.

- W tłumaczeniu będą pomagały w większości te osoby. Ale wśród tych osób, które niedawno znalazły się w Gostyniu również są osoby, które deklarują chęć działania i wsparcia - mówi Tomasz Barton.

Wstęp na zajęcia będzie bezpłatny, plan zajęć stopniowo będzie rozszerzany o inne formy spędzania czasu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy