Reklama

„Osobówka” potrąciła dwunastolatka na rowerze

Opublikowano: pt, 8 lis 2019 18:42
Autor:

„Osobówka” potrąciła dwunastolatka na rowerze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Stało się to, co kierowcy samochodów przepowiadali od dłuższego czasu - na ul. Poznańskiej w Gostyniu. Dziś ok. godz. 15.30, przy zjeździe z ul. Słowackiego „osobówka” potrąciła dwunastoletniego chłopca. Wjechał na rowerze na przejście dla pieszych.

Osobowe auto jechało z góry, o strony ul. Kochanowskiego. Nagle na przejście dla pieszych, przy skrzyżowaniu z ul. Poznańską wjechał chłopiec na rowerze, który poruszał się ścieżką rowerową, biegnącą równolegle do chodnika. Auto potrąciło dwunastolatka. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia.

- Chłopiec pojechał do szpitala, był przytomny. Uskarżał się na ból, ale dokładnie nie wiemy, jakie są obrażenia - powiedziała Katarzyna Ptak z KPP w Gostyniu.

Na ścieżce pieszo-rowerowej biegnącej w „miejskiej części” ul. Poznańskiej, w miejscach, gdzie przecinają ją drogi wjazdowe na os. Pożegowo czy przed skrzyżowaniem znajduje się znak z przekreślonym rowerem. A to oznacza „koniec ścieżki rowerowej”. Rowerzysta powinien zejść z jednośladu i przeprowadzić go przez „zebrę”. Niestety, na ul. Poznańskiej te nakazy rzadko są przestrzegane - zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Kierowcy z os. Pożegowo starają się być uważni, ale nie zawsze samochód zdąży się zatrzymać, kiedy (zza płotu) "wyskoczy" rowerzysta. A to zdarza się często - zwłaszcza przy "starym" Dino i właśnie przy zjeździe z ul. Słowackiego na ul. Poznańską.

[AKTUALIZACJA 9 listopada, godz. 11.15]

Gostyńska policja długo prowadziła czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z dojazdem do ul. Słowackiego w Gostyniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcą okazał się rowerzysta, który powinien przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych, chociaż w tej sprawie prowadzone jest postępowanie. 12-latek doznał obrażeń, które wymagają dłuższej hospitalizacji. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE