Reklama

Orkiestrę mamy we krwi

Opublikowano: pt, 26 lut 2021 07:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wszędzie było dużo radości, dużo śmiechu i opowieści, że ten sprzęt faktycznie pomaga. Nie tylko tam, w Warszawie, ale nam konkretnie – mówił Mirosław Sobkowiak, szef gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To, co się stało w tym roku, znów zaskoczyło wszystkich. Mimo obostrzeń związanych z pandemią i totalnego przeorganizowania orkiestrowych działań – w powiecie gostyńskim udało się zebrać 351.187.48 zł.

Reklama

W gostyńskim kinie, w kameralnym gronie podsumowano działania w ramach tegorocznego finału. Kwota, którą udało się zebrać, jest zasługą wielu ludzi. Nie tylko mieszkańców powiatu, ale też tych, którzy poświęcili swój czas i energię, aby kwestować.

- To zasługa wolontariuszy, który kwestowali mimo ograniczeń sanitarnych, mimo zastanawiania się opiekunów i rodziców czy w taki dzień, w takiej sytuacji wypuścić swoje dzieci na zbiórki uliczne. To zasługa szkół i przedszkoli, zakładów pracy, firm, sklepów – wymieniał Mirosław Sobkowiak.

Wspomniał także o osobach pozornie niewidocznych, które czuwały nad całością akcji i mieszkańcach, którzy corocznie darują gadżety na licytacje. Ocenił, że wiele osób orkiestrę ma już we krwi.

- To powoduje, że mamy fajną zabawę, zwieńczoną czymś, czego nie musimy się wstydzić, a co realnie pomaga dzieciom – dodał.

W tym roku część imprez nie mogła się odbyć. Organizatorzy wyobrażali sobie ten finał inaczej.

- Nie było tak, jak planowaliśmy, ale odbyło się tak, jak się nie spodziewaliśmy! Nie spodziewaliśmy się na pewno takiego wyniku, takiego odzewu, tylu fantastycznych pomysłów, imprez, dobrego serca, dobrych słów – mówili podczas wczorajszego podsumowania.

Coroczną tradycją było wręczenie podziękowań i nadanie tytułów Dobrych Aniołów, które czuwają nad orkiestrą (listę nazwisk i firm opublikujemy w aktualizacji). Pochwalono się też efektem orkiestrowego zamieszania. W powiecie udało się zebrać kwotę 351.187.48 zł! Organizatorzy powoli zaczynają przygotowania do jubileuszowego, 30. ogólnopolskiego finału. Mają nadzieję, że uda się bawić na nim wspólnie. Niekoniecznie przed ekranami komputerów. 

Aktualizacja, 27.02, godz. 20.00:

Wyniki zbiórki w poszczególnych gminach przedstawiają się następująco (z zaznaczeniem, że nie są to wyniki całościowe, gdyż na terenie poszczególnych gmin kwestowali też wolontariusze z sąsiednich gminnych sztabów: 

  • Borek Wlkp. – 17 645,71 zł,
  • Gostyń – 229 028,40 zł,
  • Krobia – 11 299,13 zł,
  • Pępowo – 10 042,14 zł,
  • Piaski – 27 680,50 zł,
  • Pogorzela –12 687,55 zł,
  • Poniec – 42 804,05 zł. 

XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 104 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 300 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych, stowarzyszeń oraz urzędów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.