Reklama

Odetchnęli z ulgą. Dostali 30 tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Odetchnęli z ulgą. Dostali 30 tysięcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Borek Wlkp. wreszcie sprzedała budynek po byłej szkole w Zimnowodzie. W ubiegłym tygodniu podpisano akt notarialny z nowym właścicielem. Samorządowcy odetchnęli z ulgą. - Ten obiekt praktycznie był ciężarem dla gminy od lat. Już w poprzedniej kadencji mój poprzednik na stanowisku burmistrza usiłował ten obiekt sprzedać, ale jemu się nie udało, mi wreszcie tak – komentuje transakcję burmistrz Marek Rożek.

Obiekt był bardzo stary, zaniedbany i zniszczony. – Są na to dokumenty rzeczoznawcy, który to wszystko w skazywał w kosztorysie. Żadnych planów z tym budynkiem nie mieliśmy, był przeznaczony do rozbiórki – dodał. Budynek oraz grunt, na której stoi został sprzedany w piątym przetargu.

Teren złożony jest z 2 działek o łącznej powierzchni 0,1877 ha. Znajduje się na obszarze, dla którego brak jest obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Grunty oraz obiekt starej szkoły w Zimnowodzie znajdują się w strefie konserwatorskiej. Za 30 000 zł zdecydowała się je kupić osoba prywatna, która zamierza sobie w odpowiedni sposób teren zagospodarować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE