Reklama

Oddział zakaźny wraca do szpitala w Gostyniu. Czy to zmieni organizację pracy instytucji?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Oddział zakaźny wraca do szpitala w Gostyniu. Czy to zmieni organizację pracy instytucji? - Zdjęcie główne

Od 27 marca 2021 roku w szpitalu w Gostyniu utworzonych zostanie 30 łóżek przeznaczonych dla osób z koronawirusem | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mijają 3 miesiące odkąd zlikwidowano oddział covidowy w gostyńskim szpitalu. Gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19 spowodował, że wojewoda wielkopolski wydał decyzję, która 27 marca nakazuje ponownie utworzyć oddział zakaźny w gostyńskiej lecznicy.

Reklama

Wojewoda wielkopolski wydał decyzję, aby w gostyńskim szpitalu powiatowym utworzyć oddział covidowy. SPZOZ w Gostyniu ma przygotować łóżka dla pacjentów z covid-19.

Ministerstwo Zdrowia informuje w środę o 25 tys. 052 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy wynik od 23 listopada 2020 r.

- W związku z kolejną falą rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce, wojewoda wielkopolski decyzją z 16 marca 2021 roku nakazał wyodrębnić w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu tzw. ,,łóżka covidowe” - informuje Justyna Jaskulska, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

Od 27 marca 2021 roku w szpitalu w Gostyniu utworzonych zostanie 30 łóżek przeznaczonych dla osób z koronawirusem. Wśród tych łóżek 3 będą z respiratorem.

 

Jak podaje dyrektor Jaskulska, aktualnie w gostyńskim SP ZOZ trwa analiza, dotycząca sposobu realizacji decyzji wojewody.

- Z pewnością konieczne będą zmiany w aktualnej organizacji pracy placówki. Priorytetem, mimo ograniczeń, będzie jednak zachowanie ciągłości świadczeń dla pacjentów na wszystkich oddziałach - mówi Justyna Jaskulska. 

 

Przypomnijmy - w poprzedniej fali koronawirusa pierwsze tzw. ,,łóżka covidowe” pojawiły się w szpitalu w Gostyniu w połowie października. Na mocy decyzji wojewody dyrekcja lecznicy musiała przygotować 17 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dwa łóżka z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej służyć miały pacjentom wymagającym intensywnej terapii.  Gostyński SP ZOZ jest w o tyle dobrej sytuacji, że może oddział covidowy uruchomić w niedawno dobudowanym skrzydle szpitala.

W listopadzie 2020 r. liczba łóżek covidowych w gostyńskim szpitalu wzrosła do 57. Ostatnia decyzja wojewody z 30 listopada narzucała ich zmniejszenie do 30. 

Po tym, jak koronawirus "odpuścił", 8 stycznia łóżka te zostały zlikwidowane. Dzięki temu goistyński szpital powiatowy przestał być placówką covidową i wrócił do świadczenia usług w pełnym zakresie,  w ramach dotychczasowych oddziałów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy