Reklama

Nowy geolog powiatu gostyńskiego. Po roku dostała awans na naczelnika wydziału w starostwie w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Nowy geolog powiatu gostyńskiego. Po roku dostała awans na naczelnika wydziału w starostwie w Gostyniu - Zdjęcie główne

Sylwia Kościańska uzupełniła zespół urzędników Starostwa Powiatowego w Gostyniu | foto Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek nowego roku, a tu zmiany i awanse w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Wybrano nowego naczelnika wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa oraz geologa powiatowego. 

Naczelnikiem wydziału rolnictwa w starostwie powiatowym została Sylwia Kościańska. Nie jest ona nową osobą w kadrze urzędu, gdyż na początku 2022 r. wygrała konkurs na stanowisko urzędnicze ds. odpadów i od tego czasu jest związana z wydziałem ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa. Tym razem obyło się bez konkursu, gdyż starosta gostyński uznał, że Sylwia Kościańska, obyta z pracą w wydziale, jest odpowienią osobą i powierzył jej stanowisko naczelnika. 

To podwójny awans po roku pracy w starostwie, gdyż nowa naczelnik będzie pełnić również funkcję geologa powiatowego. Zmiany organizacyjne i kadrowe podyktowane były tym, że z końcem roku na emeryturę przeszła dotychczasowa naczelnik oraz geolog powiatowy – Maria Wołcyrz, która pracowała w Starostwie Powiatowym od samego początku funkcjonowania jednostki, czyli od 1999 roku.

Sylwia Kościańska ukończyła studia inżynieryjno-magisterskie w zakresie inżynierii środowiska na ówczesnej Akademii Rolniczej w Poznaniu. Dodatkowe kwalifikacje zdobyła na studiach podyplomowych z zakresu geologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada też uprawienia Ministra Środowiska z zakresu geologii. Od 2001 r. była związana zawodowo ze Starostwem Powiatowym w Kościanie, gdzie pracowała na stanowisku głównego specjalisty ds. geologii.

Ma 21-letnie doświadczenie w administracji w zakresie ochrony środowiska. Prywatnie jest mężatką i mamą dwóch synów. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy