Reklama

Nowy budynek ŚDS w Gostyniu już stoi. Kiedy rozpoczną się zajęcia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przeprowadzka Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu do nowej siedziby przy ul. Mikołaja Reja, na os. Pożegowo. Czy od nowego roku zaczną z niego korzystać podopieczni?

Postawienie i wyposażenie nowego budynku kosztowało około 4,6 mln zł. Gmina Gostyń pozyskała na wybudowanie dofinansowanie z budżetu państwa. Z obiektu będą korzystały osoby uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Środowiskowy Domy Samopomocy w Gostyniu oraz pracownicy ŚDS. Pomieszczenia w całości są dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością i zapewnią miejsce dla 50 osób, wymagających wsparcia.

Gostyński samorząd podjął decyzję o postawieniu nowego obiektu dla podopiecznych i pracowników ŚDS ze względu na małą powierzchnię użytkową i bariery architektoniczne dotychczasowego budynku przy ul. Willowej.

Prace budowlane i wykończeniowe nowego budynku prowadziła Firma Raf-Mal Zakład Usługowo Remontowy z Gostynia. Inwestycja została zakończona, zgodnie z umową, w terminie 6 miesięcy. W tym czasie na Pożegowie stanął parterowy obiekt o powierzchni użytkowej ponad 800 m2. Jest on w całości dostosowany do pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy. Nowy budynek posiada świetlicę, pokój medyczny, pomieszczenie do rehabilitacji ruchowej. Są też pracownie: kulinarna ze stołówką, biblioterapii oraz komputerowa, a poza tym pomieszczenia przeznaczone do terapii zajęciowej, sala do zajęć muzyczno-teatralnych, toalety i łazienki oraz pomieszczenia biurowe. Nowy obiekt w całości jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością i zapewni miejsce dla 50 osób wymagających wsparcia. 

Budynek uzyskał pozytywne opinie Powiatowej Stacji Sanitarnej-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz zgodę na użytkowanie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gostyniu.

- Pod względem procesu budowlanego obiekt może być użytkowany. W celu przeznaczenia budynku na potrzeby ŚDS musi zostać przeprowadzona wizytacja przez służby wojewody i wydana opinia na prowadzenia działalności wsparcia dziennego dla osób przewlekle psychicznie chorych oraz z niepełnosprawnością intelektualną - wyjaśnia Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Z obiektu będą korzystały osoby uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu oraz pracownicy placówki. Przenosiny powinny zakończyć się na początku 2022 r., a podopieczni ŚDS będą mogli zacząć zajęcia w nowym budynku w ciągu trzech pierwszych miesięcy przyszłego roku.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 4,6 mln złotych, z budżetu państwa w ramach Programu Kompleksowego Wsparcia Dla Rodzin „Za życiem”  gmina  pozyskała dofinansowanie w kwocie 2.365.000 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy